2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

В края на есенния полусезон

15 декември 2008

Байерн Мюнхен не успя да се възползва от шанса да спечели неофициалната титла "есенен първенец". Хофенхайм измести Байерн от първото място, след като в последния кръг от есенния полусезон направи равен мач с Шалке.

Играчи на Хофенхайм се радват на отбелязания гол срещу ШалкеСнимка: AP

Пред 55 хиляди зрители на стадиона Готфрид Даймлер баварците изпуснаха победата буквално в последната минута, когато щутгартският халф Сами Кедира изравни със своето второ попадение в този мач. Щутгартският наставник Маркус Бабел, дългогодишен съотборник на треньора на Байерн Юрген Клинсман заяви:

Champions League Olympique Lyon Bayern München
Хофенхайм измести отбора на Клинсман от временната първа позиция в първа бундеслигаСнимка: AP

"Радвам се за момчетата, тъй като бяха възнаградени за своя труд. Смятам, че зрителите видяха интересен мач. Горд съм с моя отбор, който днес се представи сензационно", подчерта Маркус Бабел.

Отборът на Байер Леврекузен, който също се надяваше да окупира първото място в края на полусезона, се препъна в последната минута. Така, в конкретния случай, стигаме до

българското присъствие или по-скоро отсъствие...

Без българите Димитър Рангелов и Станислав Ангелов, който влезе в игра едва пред второто полувреме, Енерги Котбус постигна като гост сензационно реми (1:1) срещу Байер Леверкузен. Изравнителният гол на китаеца Чжао в последната минута бе един малък спортен триумф и триумф на духа и сплотеността на Енерги Котбус, както пише тази сутрин таблоидът "Билд ам Зонтаг ".

Относно българите Рангелов и Ангелов вестникът пише, че "свадата продължава" и цитира Рангелов с думите, че още не се бил изяснил с треньора. Скандалът още не е приключил, но още сега би могло да се каже, че с оглед на професионалната етика и каноните на професионалния футбол Рангелов и Ангелов са с лоши карти, не само в сегашния си клуб, но и изобщо за евентуално бъдеще в друг колкото и посредствен клуб в първа Бундеслига или в която и да било що-годе по-елитна футболна лига в Европа. "Двамата национали бяха взели завоя за една по-голяма кариера, но се издъниха на финалната права, не като футболисти, а като характери. Жалко."

Mittelstürmer Valeri Domovchiyski Hertha BSC Berlin
Домовчийски отбеляза гол в мача срещу КарлсруеСнимка: picture-alliance/dpa

По-радостно е представянето на Домовчийски

в Херта Берлин, макар че 22-годишният българин все още не е играл за отбора си мач от първата минута. При победата на Херта с 4:0 над Карлсруе Домовчийски влезе в игра едва в 74 минута, отбеляза втория гол за своя отбор и бе в основата на третия.

"Майсторски гол. Неговият трети като жокер. Засега българинът има голям късмет", възкликна още коментаторът на АРД.

Не толкова възторжени бяха отзивите за Димитър Бербатов на Острова, който вчера не успя да вкара гол срещу бившите си съотборници от Тотнъм. Неговото завръщане на Уайт Харт Лейн в екипа на Манчестър Юнайтед беше белязано с непрестанно освиркване и недостатъчно добра игра.