3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

18 февруари 2007
Снимка: picture-alliance/dpa

В събота се изиграха 6 срещи от 22. кръг от футболното първенство на Германия. Водачът в класирането “Шалке 04” пропусна да запише седма поредна победа, като завърши наравно 2:2 при гостуването си на “Волфсбург”. Въпреки това кралско-сините запазват удобната си преднина от 5 точки пред преследвача си “Щутгарт”, който в петък взе 3 точки в домакинския си мач срещу “Айнтрахт Франкфурт” след вкарани 4 попадения.

“Вердер Бремен” пропусна възможността да увеличи сметката си след загуба с 0:2 на собствен терен от “Хамбург”. Възможно е да се окаже, че с този този съкрушителен удар “Бременските музиканти” окончателно излизат от битката за първото място. С това “Хамбургер” предаде в края на таблицата последното място на “Борусия Мьонхенгладбах”, който при гостуването си в Дортмунд” загуби с 0:1. независимо от втората си поредна победа под ръководството на Хууб Стивънс отборът на Хамбургер “Шпортферайн” продължава да е застрашен от изпадане от елитната група.

Ето и как се развиха някои от двубоите.

Въреки двата гола на Кевин Курани, съответно 10-то и 11-то попадение от началото на шампионата, за 2:0 във Волфсбург отборът на “Шалке” пропусна възможността да се откъсне от преследващите го конкуренти за титлата. Също с два гола на аржентинеца Диего Климовиц “Волфсбург” възстанови равенството и така беше възнаграден за много добрата си игра през второ полувреме.

В 86-то северногерманско дерби “Вердер Бремен” претърпя пълен провал срещу последния в класирането “Хамбургер”, и след незадоволителното 0:2 на собствен терен отборът на Томас Шааф е на трето място в таблицата на 7 точки след водача “Шалке”. С двете си попадения в 42-та от дузпа и в 87-та минута Рафаел ван дер Фаарт осигури на застрашените от изпадане “Хамбургери” да си поемат глътка въздух.

За “Байерн Мюнхен” все по-далечна изглежда целта да се доберат до третото място в класирането. След двете си загуби за купата на Германия момчетата на треньора Отмар Хицфелд се провалиха при гостуването си в Аахен и вече отстоят на цели 5 точки от заветното трето място, което дава виза за “Шампионската лига”.

След три поредни загуби и без нито един вкаран гол “Борусия Дортмунд” успа да постигне победа с минималното 1: срещу “Борусия Мьонхенгладбах”. С деветия си гол през този сезон Александър Фрай осигури 3 ценни точки за отбора на Дортмунд. За отбора на “Мьонхенгладбах” пък загубата означаваше придвижване до последното място във временното класиране и сериозна заявка за изпадане от групата на майсторите.

Успешната серия за “Майнц” след подновяването на първенството продължи и в Берлин, където на Олимпийския стадион успяха да обърнат резултата след 1:0 за домакините до 1:2 след попадения на Мохамед Зидан в 54-та и на Леон Андреесен в 64-та минута. Така отборът на “Майнц” продължава да се отдалечава от червената зона на застрашените от изпадане отбори. За “Херта Берлин” загубата бе първата на собствен терен през този сезон.

След 8 неуспешни опита да победи “Байер Леверкузен” снощи това се удаде на отбора на “Хановер”, при това като гост на “аспирините”. Единственото попадение реализира Ян Розентал още в седмата минута на двубоя.

В неделя ще се играят последните два мача от 22-рия кърг - “Нюрберг” излиза срещу “Енерги Котбус”, а “Арминия Билефелд” приема “Бохум”.

В испанската “Примера дивизион” съперникът на “Байерн Мюнхен” в “Шампионската лига” – Реал Мадрид завърши наравно 0:0 с “Бетис Севиля”. На всичкото в 90-та минута Дейвид Бекъм получи червен картон, а след загубата си кралският отбор вече изостава на 4 точки от водача “Барселона, който днес може да увеличи преднината си в пряк дуел срещу “Валенсия”.

В турнира за купата на Англия “Арсенал” завърши с безличното 0:0 срещу “Блекбърн” и ще трябва да трепери за преминаване в четвъртфиналната фаза. Шампионът “Челси” беше убедителен и без контузения капитан на германския национален отбор Михаел Балак в състава си за 4:0 срещу “Норуич”.