2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

2 април 2006

Победа на Байер Леверкузен с 5:1.Хетрик на Димитър Бербатов.Изненадващ равен мач на Байерн Мюнхен срещу Кьолн. Херта Берлиин окупира петото място отреждащо участие в зона УЕФА.

Тъкмо последният във временното класиране , отборът на ЕФЦЕ Кьолн се оказа в 28-ия кръг от шампионата на футболната Бундеслига препъни-камък за големия Байерн Мюнхен.Като гости кьолнчани постигнаха едва ли не сензационно реми два на два срещу абсолютния фаворит. Въпреки този равен резултат водачът в класацията Байерн Мюнхен обаче увеличи преднината си на десет точки. На второто място се изкачи отборът на Вердер Бремен , който като гост спечели с един на нула срещу Айнтрахт Франкфурт. Тази вечер в Гелзенкирхен Шалке 04 играе срещу Хамбургершпортферайн.При победа или равен мач Хамбургер ще измести Бремен от второто място.

В двубоя Голиат срещу Давид , първият срещу последния , ЕФЦЕ Кьолн поведе с един на нула в 12 минута с гол на бившия играч на Байерн Маркус Фьолнер.В 29 французинът Саньол изравни за домакините.Кьолн отново поведе с гол на Алберт Щрайт в 36 минута. Само три минути по-късно холандецът Рой Маккай изравни за Байерн -два на два в едно изключително интересно първо полувреме.Този резултат се запази до края. Кьолн едно престижно реми, но нищо повече. Фактически отборът е вече във втора Бундеслига. За това реми значителен дял има и вратарят на Байерн Оливер Кан , който реагира твърде злополучно и при двата гола на Кьолн.След втория гол Кан напусна терена поради контузия. Този равен мач с нищо не уязвява абсолютно доминиращата позиция на Байерн Мюнхен само шест кръга преди края на първенството.Така за някаква борба за шампионската титла не може да се говори.Сега интригата е единствено трибоя за второто място отреждащо пряко участие в Шампионската лига. В този трибой участват Вердер Бремен , Хамбургершопртферай и Шалке . Вчера Бремен постигна ценна победа с един на нула във Франкфурт.Без да блести отборът от севера постигна с гол на Мирослав Клозе от дузпа минимална , но заслужена победа.

В борбата за петото място Херта Берлин се сдоби с най-добрата изходна позиция след като спечели с два на нула срещу непосредствения конкурент отбора на Щутгарт. Головете за Берлин отбеляза блестящия в този мач бразилец Марселино.

От вчера реални шансове за петото място отново има и Байер Леверкузен , който победи с пет на един отбора на Кайзерслаутерн.

Резултатът от този мач би могъл да се обяви и по следния начин: Бербатов Леверкузен –Кайзерслатурен 5:1 , тъй като българският национал сам отбеляза три гола два от които от дузпа и даде фантастичен пас за гола с който швецарецът Барнета откри резултата в деветата минута. Така с 15 гола досега Бербатов се изкачи на третото място в листата на голмайсторите която се оглавя от германския национал Мирослав Клозе с 20 попадения.

“Три гола на Бербатов възвърнаха надеждата на Байер”, гласи заглавие на седмичника Велт ам Зонтаг.

“ Байер развинти “ лаутерите.” Като герой на мача се извиси българската звезда Димитър Бербатов , който отбеляза хеттрик”, пише в онлайн изданието си “ Кьолнер Щаданцайгер.”

“ С три гола Бербатов увенча гала-представлението на Байер. Той бе играчът на деня”, отбелязва вестник “ Експрес”.

В обширен коментар германската спортна информационна служба СИД пише следното:” Отново българската звезда Димитър Бербатов бе за Байер играчът на деня.С хеттрик българинът увеличи актива си на 15 гола .” Работата ми е да вкарвам голове.Може би ще успея да вкарам още шест.Мирослав Клозе обаче е добър футболист така че ще има напрегната надпревара “ , заяви Бербатов цитиран от агенция СИД . Що се отнася до Бербатов треньорът на Леверкузен Михаел Скибе е налегнат от смесени чувства тъй като се опасява че българинът ще напусне Байер пише агенция СИД ,, като цитира Скибе с думите: “ Бербо е реномиран адрес.Той струва много пари, но аз ще се боря за него.” Това обаче изглежда безнадеждно начинание особено след един отново силен сезон на Бербатов , който сигурно ще е и неговият последен в Бундеслигата.