2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

5 август 2007

Две сензации в първия кръг от турнира за Купата на Германия. Чавдар Янков в отлична форма пред старта на Бундеслигата.

Безфутболното време в Германия свърши.Вярно , че Бундеслигата стартира идния петък . Мачовете от първия кръг от турнир за купата на Германския футболен съюз обаче настроиха феновете на вълна емоции. С гол в последната минута шампионът Щутгарт се размина на косъм от бламаж в мача срещу играещият до миналия сезон в Регионална лига Юг отбор на Веен Висбаден . Щутгарт спечели с два на един чрез две дузпи , едната от които беше подарък. С гол в последната минута , с издънването се размина и Вердер Бремен. Само секунди преди последния съдийски сигнал новото попълнение Саного отбеляза победния гол за Бремен срещу третодивизионния Брауншвайг.

Други два отбора от Бундеслигата обаче нямаха късмета на Щутгарт и Бремен и изгубиха срещу абсолютни аутсайдери. Байер Леверкузен се бламира като гост срещу завърналия се във втора Бундеслига отбор на Санкт Паули от Хамбург.Пред 15 хиляди зрители отборът на култовия хамбургски клуб спечели срещу Леверкузен с един на нула .Победния гол отбеляза в 87 минута Фабиан Бол , който по професия е полицай.

За разлика от “ аспирините “, които се сбогуваха с турнира за купата още в редовните 90 минути , в мача си срещу третодивизионния Ротвайс Есен отборът на Енерги Котбус все пак успя да стигне до продълженията. След 90 минути резултатът бе 1:1. Ротвайс Есен поведе с два на един в 103-та минута . В 112-минута Котбус изравни чрез Димитър Рангелов и така успя да се добере до изпълнението на дузпи и до известно психологическо предимство тъй като Рангелов реализира сигурно първата дузпа. След това вратарят на Ротвайс Есен се превърна в герой на мача спасявайки две дузпи С победата си с общ резултат 6:5 Ротвайс Есен поднесе втората голяма изненада в първия кръг от турнира за купата. Енерги Котбус бе само имитация на отбор от елитната Бундеслига .На този фон Станислав Ангелов би бил изключително ценен играч за Енерги, какъвто е вече в Хановер националът Чавдар Янков.

Вчера Хановер спечели на чужд терен с лекота с три на един срещу Ротвайс Ален. Янков излезе като титуляр игра до 73 минута , като в 44-та даде асистенцията за гола на Ханке.”Вратарят Роберт Енке , който е новия капитан на отбора и Чавдар Янков бяха най-добрите на терена “, удостоверява вестник Хановерше Алгемайне. Изобщо няколко дни преди старта на Бундеслигата Янков е в отлична форма. При победата на Хановер с три на нула в контролата срещу Реал Мадрид “ българинът действаше пред защитната линия като се представи убедително на тази позиция “ , пише в последния си брой авторитетното футболно списание Кикер , като посочва още , че ако идните дни Хановер успее да привлече от Вердер Бремен дефанзивния халф Кристиян Шулц , тогава Чавдар Янков би могъл да облече фланелката с престижния номер десет “ .Това би било още едно признание за качествата и авторитета на българския национал.