2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

16 септември 2007

Голям мач на Алианц-арена в Мюнхен. Хърватинът Иван Ракитич в стила на играч от световна класа.Ханза Рощок все още без спечелена точка.Нова загуба за Енерги Котбус.

Снимка: AP

Също и този отбор на Байерн Мюнхен не е извънземен. Завършвайки наравно един на един пред 69 хиляди зрители на Алианц-арена в Мюнхен , тимът на Шалке удари спирачка на Байерн-експрес и се представи като конкурент за шампионската титла.Това бе мач от голяма класа. Гостите от Шалке доминираха през първото полувреме и заслужено поведоха в 36 минута с гол на 19 –годишният хърватин Иван Ракитич , който бе най-добрия на терена като засенчи и новата звезда на Байерн , френския национал Франк Рибери.През второто полувреме баварците имаха надмощие, логичната последица от което бе изравнителният гол на Клозе в 54 минута.За кралскосините от Шалке това е четвърто реми от пет мача.Въпреки това треньорът Мирко Сломка беше доволен.

“ Смятам че отборът ми свърши добра работа.Това че допуснахме гол може да се случи срещу силния тим на Байерн , но с оглед на всичките 90 минути това е справедлив резултат” , заяви наставникът на Шалке.

Треньорът на Байерн Отмар Хитцфелд се присъедини към анализа на своя колега с думите:

“ Половин час играхме много добре пропуснахме обаче да оползотворим нашите голови шансове в началото на мача.Двата отбра заслужиха равния резултат “ , посочи Отмар Хитцфелд . Байерн остава на първо място във временното класиране , но само с една точка пред Арминия Билефелд и Айнтрахт Франкфурт. Франкфуртци спечелиха с два на един срещу Хамбургер , а Арминия се наложи с лекота над Ханза Рощок с 4:2. Дали Арминия Билефелд не е новия преследвач на Байерн? Треньорът на Билефелд Мидендорп явно е далеч от такава мисъл.По неговите думи:

“ Не .Ние нямаме нищо общо с това. Не трябва да се мерим с Байерн.За нас това не е тема. Решаващото за нас е да събираме точки , които са важни , така че накрая да сме на една приемлива позиция.Да останем в Бундеслигата .Това е нашата цел и нищо друго.”

Това и нищо друго е целта също и на отбори като Ханза Рощок и Енерги Котбус. Рощок се закотви на последното място без спечелена точка досега.Предпоследен в класацията , със само две точки, е Енерги Котбус , който вчера изгуби в Щутгарт с три на нула . В тима на Котбус Станислав Ангелов игра целия мач .Димитър Рангелов излезе отново като титуляр , но бе сменен в 59 минута. Отново на резервната скамейка на първо време остана Чавдар Янков при мача на Хановер като гост срещу Нюрнберг.Мачът завърши наравно два на два , като на полувремето Хановер водеше с два на нула. Янков влезе в игра едва в 78 минута .

Днес петият кръг от шампионата на Бундеслигата се комплектува с мачовете Волфсбург-Карлсруе и Диусбург –Херта .