3. Преминаване към други страници на ДВ

Rückblick Fußball

Boettcher, Arnulf 071218-1103118 декември 2007
Снимка: AP

Кулминацията на футболната 2007-ма бе успешно защитената титла на жените световни шампионки от Германия. Решаващата финална среща, приключила с 2 :0 срещу отбора на Бразилия в Шанхай се реши минути преди последния реферски сигнал.

Трикратната участничка в отбора на световните шампионки Биргит Принц преди второто попадение във вратата на противничките с авторка Симоне Лаудер, вече бе повела с първия гол - 14-ти за нея в националния отбор.

Победата на германските футболисти бе свързана и с това, че благодарение на вратарката Надине Ангерер, на която се удаде, нито един път по време на световното първенство в Китай да не вади топката от собствената мрежа.

2011 година титлата ще се защитава на собствен терен, защото ФИФА възложи на ГФС организацията на следващото женско футболно първенство.

Междувременно и мъжете уверено се класираха за ЕП 2008 в Австрия и Швейцария. Ф едералният треньор изказа задоволството си от жребия в групата:

"Мисля, че Хърватия и Полша са много силни. Австрия с цялата нация зад гърба си със сигурност също не е за подценяване. Мисля, че общо взето имаме добри шансове да се класираме за следващия кръг".

В Бундеслигата през месец май отборът на Шалке 04 в продължение на 9 минути успя да се изживява вече като шампион на страната, водейки в последната за сезона среща с 2 на нула срещу Арминия Билефелд, а водещият във временното класиране Щутгарт сензационно падаше с 0 на един от Котбус. След което щутгартецът Томас Хицлшпергер спаси с изравняващия си гол отбора на швабите.

...

С това равенство 1 : 1 щутгартци си осигуриха петата германска шампионски титла в историята на клуба си. Шалке 04 за пореден път стана вицешампион пред третия в крайното класиране отбор на Вердер Бремен.

Необикновено разочароващ сезон без титла преживяха играчите и феновете на Байерн Мюнхен, които се класираха четвърти, с което дори не са класираха за лигата на шампионите. Отборът инвестира 70 милиона евро за закупуването на нови играчи и междувременно има добри изгледи за успех този сезон. ала баварците все още не са се успокоили. След критика от страна на феновете по адрес на лошата атмосфера на мюнхенския стадион ""Арена Световно първенство" мениджърът Ули Хьонес ядосано възкликна:

"Да ви се не види гадното настроение. Вие сте си отговорни за него, не ние. Направо невероятно. Какво мислите правим ние по цяла година, за да можете да гледате мачовете от южната трибуна срещу 7 евро?"