2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Шампионската лига по футбол

23 ноември 2006

Загуба на Челси Лондон.Работна победа на Барселона в София . Предстоящ “ финал “ в група А между Барселона и Вердер Бремен.

Германският вицешампион Вердер Бремен направи голяма крачка по пътя към осминафинала в Шампионската лига. С изключителна енергия Вердер Бремен спечели снощи с един на нула престижния дуел срещу големия фаворит Челси Лондон. Чрез този трети успех в серия Бремен защити отличната си изходна позиция за второто място в група А след звездният футболен ансамбъл на Челси. Победния гол за Бремен отбеляза в 27 минута националът Пер Мертезакер с глава , след ъглов удар изпълнен от Торстен Фрингс. Най-добрата възможност за Челси проигра иначе безличния този път капитан на германския национален отбор Михаел Балак , който в 33 минута от съвсем малка дистанция не успя да преодолее вратаря на Бремен Тим Визе.В 77 минута Балак бе сменен . Пред 38 хиляди зрители на изпълнения до последно място Везерщадион Бремен заигра още от самото начало напористо и без какъвто и да било респект от големите имена в отбора на Челси.Импулсиран най-вече от Фрингс и бразилецът Диего Вердер непрекъснато се опитваше да диктува играта. Отбраната около Мертезакер и Налдо контролираше стабилно звездите на Челси Дидие Дрогба и Коул.

За да постигне мечтата си за осминафинала Вердер Бремен трябва обаче още веднъж да надмине себе си. Тъкмо при гостуването на носителя на титлата Барселона германците трябва да спечелят поне една точка за да постигнат голямата сензация и да останат в “кралската класа.”

Отборът на Барселона, който в момента не е на изключителното ниво от миналия сезон постигна очакваната работна победа в София срещу българския шампион Левски. В този мач българският отбор се представи достойно според възможностите си , което обаче не бе достатъчно за да затрудни сериозно испанския гранд , който на всичкото отгоре уцели и щастлив старт с гола на Людовик Жюли още в петата минута.В 65 Иниеста скрепи победата за испанците в един посредствен мач , който все пак разкри разликата в класите.Разликата е явна , но досегашната равносметка – пет загуби и голова разлика 1: 15 е все пак донякъде изкривен атест за възможностите на Левски София , защото българският шампион, при дебюта си в най-престижния клубен футболен турнир в света, се изправи срещу три европейски свръхотбори ,тъй като освен Барселона и Челси , през последните месеци също и Вердер Бремен е еталон за футболно изкуство.

Така че , може само да се препоръча повече умереност в критиките и повече признание за това че за пръв път български отбор се класира за Шампионската лига , а нека не се забравя и финансовия фактор , който може да бъде от решаваща полза за оправданите амбиции на Левски София и догодина да намери място в елитния кръг на европейските клубове.