2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Шампионската лига по футбол

7 декември 2005

Без няколко основни играчи Реал Мадрид губи като гост срещу Олимпиакос Пирея. АЦЕ Милан печели с 3:2 решаващия мач срещу германския Шалке 04. Нулево реми в английския дуел между Ливърпул и Челси.

АЦЕ Милан , Айндхофен и Глазгоу Рейнджърс се класираха снощи за осминафиналите в Шампионската лига.На шотландците им бе достатъчен равен мач 1:1 срещу Интер за да заемат второто място в групата. Гостите от Интер поведоха чрез Адриано в 30 минута. Осем минути по-късно Петер Льовенкрандс отбеляза изравнителния и възторжено аплодиран гол за шотландците.

Реал Мадрид изгуби първия си мач след раздялата с бразилския треньор Вандерлей Люксембурго. Отборът на “ кралския “ клуб изгуби като гост с 1:2 срещу Олимпиакос Пирея. Испанците поведоха още в седмата минута чрез Сержио Рамос. През второто полувреме Олимпиакос обърна мача в своя полза с голове на Ерол Бюлют в 50 и Ривалдо в 87 минута. Новият , временен , треньор на Реал Хуан Лопес Каро обаче не пусна в игра възлови играчи като Касиляс , Роберто Карлос, Дейвид Бекъм и Зинадин Зидан.Като втори в групата ,след френския Лион , Реал Мадрид се бе класирал за осминафиналите още преди снощния мач.В група G актуалният първенец в Шампионската лига ЕФЦЕ Ливърпул си осигури първото място завършвайки наравно нула на на нула в английския дуел срещу Челси Лондон.

Безспорно мачът на деня вчера бе между отборите на АЦЕ Милан и германския Шалке 04. За да се класират по-нататък германците трябваше да победят или да постигнат равен резултат , но най-малко три на три .На култовия стадион” Сан Сиро” , отборът на Шалке даде всичко , но пропусна “ второто чудо от Милано.” Преди осем години и половина на същия стадион “ царско-сините “ от Шалке спечелиха сензационно турнира за купата на УЕФА побеждавайки на финала тогавашният голям фаворит Интер. Снощи в един до последно интересен мач Шалке изгуби с два на три срещу Милан. Пред 45 хиляди зрители , между които седем хиляди фенове на Шалке , 17-кратният шампион на Италия поведе в 42 минута с гол на Адреа Пирло.Само две минути по-късно германците изравниха с гол на Паулсен. През второто полувреме след като Линколн пропусна в 51 минута отличен шанс за Шалке дойде студения душ . В 52 минута бразилецът Кака покачи на два на един и така върна в играта отборът на Милан , който до този момент играеше несигурно и крайно нервно.В 60 минута с второто си попадение Кака реши мача в полза на Милан.Шалке успя да отбележи още един гол чрез Линколн , но за повече не достигна.Три на два за Милан. Шалке се размина с второто чудо на стадиона “Сан Сиро” , за което този път липсваше и късмет , какъвто е необходим в мач срещу един от най-добрите отбори в света.

Така отборът на Шалке отпадна от конкуренцията в шампионската лига и като трети в групата , след Милан и холандския Айндхофен , трябва да се утешава с участие в турнира за купата на УЕФА , където нищо чудно , а и дано да се падне да играе срещу някой от българските представители . В такъв случай и Левски и Литекс и ЦСКА , при положение че прескочи груповата фаза , могат само да спечелят.