Barcelona prokockala pobjedu

1. april 2010

"Umjetnici" FC Barcelone su olako propustili priliku da stvar riješe već u prvoj utakmici. Nakon vođstva od 2:0 u gostima kod Arsenala uslijedio je "hladan tuš" i konačnih 2:2. Barcelona, ipak i dalje važi za favorita.

Messi je i na ovoj utakmici bio "motor" Barcelone
Messi je i na ovoj utakmici bio "motor" BarceloneFoto: picture-alliance/dpa

Zlatan Ibrahimović je bio dvostruki strijelac (46. i 59. minuta) za goste. Barcelona je u utakmicu ušla furiozno, kao da igra na domaćem terenu. Timu okupljenom oko zvijezde Lionela Messija mnogi predviđaju ono što dosada nikome nije pošlo za rukom - da odbrani titulu šampiona Evrope. Jedini nedostatak - napadači su jedan za drugim propuštali prilike. Na golu Arsenala je Manuel Almunia "skidao" šanse gostiju jednu za drugom. Barcelona je ubrzo imala rezultat od 9:0 - u udarcima na gol.

Ibrahimović je bio dvostruki strijelac
Ibrahimović je bio dvostruki strijelacFoto: picture-alliance/ dpa

Almunia je pred Ibrahimovićem "kapitulirao" tek na početku drugog poluvremena. Ibrahimović je bio strijelac i 14 minuta kasnije. Arsenal se međutim nije predavao i prvo je Theo Wallcot postigao gol za priključak (69. minuta), a potom je uslijedilo izjednačenje iz jedanaesterca na samom kraju utakmice, u 85. minuiti. Arsenal na stadion Nou Camp putuje bez Fabregasa koji je dobio žuti karton, ali i Barcelona ostaje bez važnog igrača odbrane - Puyol je dobio crveni.

Inter teško do pobjede

Inter iz Milana je na domaćem terenu imao dosta muke da savlada moskovski CSKA, tim bh. reprezentativca Elvira Rahimića. Ekipa trenera Josea Mourinha gol za pobjedu od 1:0 postigla je u 65. minuti. Strijelac je bio Diego Milito. Inter je teško dolazio do šansi protiv dobro postavljene odbrane tima iz Moskve. Ipak, ovaj tim je izborio dobru poziciju pred uzvratni meč, te se u Milanu sada nadaju da će prvi put nakon sedam godina ponovo igrati u polufinalu Lige šampiona.