Bayern slavi Olića

20. septembar 2009

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić postigao je vodeći pogodak u pobjedi Bayerna u 6. kolu njemačke nogometne Bundeslige. Zvonimir Soldo došao je do prve pobjede ove sezone.

Ivica Olić postigao je prvo gol za BayernFoto: AP

Klub iz Münchena je u bavarskom dvoboju na svojoj Allianz Areni pobijedio Nürnberg s 2-1, a nakon mučenja u prvom poluvremenu, domaću je momčad u vodstvo doveo hrvatski napadač.

Mladi Thomas Müller sjajno je proigrao Olića koji je izbio sam pred vratara Raphaela Schäfera i mirno lijevom nogom plasirao loptu u mrežu. Vodstvo Bayerna trajalo je do 73. minute kad je australski Hrvat i nesuđeno pojačanje Dinama Dario Vidošić dodao loptu Ericu Chopo-Motingu, koji je s desne strane utrčao u kazneni prostor i matirao Hans-Jörga Butta.

Pobjedu momčadi Louisa van Gaala ipak je u 82. minuti osigurao Belgijanac Daniel van Buyten koji je nakon nabacivanja Arjena Robbena glavom pogodio mrežu gostiju. Olić je igrao do 68. minute kada ga je zamijenio Miroslav Klose, dok je drugi Hrvat u redovima Bayerna, Danijel Pranjić, igru napustio u 80. minuti, ušao je Edson Braafheid.

Soldina prva pobjeda

Stuttgart od 1996. nije na svome terenu pobijedio Köln, a negativnu seriju nije prekinuo ni u subotu. Zvonimir Soldo je do prve trenerske pobjede u Bundesligi i bijega sa začelja došao zahvaljujući Sebastianu Freisu koji je zabio u 25. minuti te Wilfriedu Sanouu koji je matirao Jensa Lehmanna minutu prije kraja utakmice.

Veliki su preokret napravili nogometaši Hoffenheima na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach. Domaći su do 86. minute vodili s 2-1, da bi gosti na kraju slavili s 4-2! Najprije je na asistenciju bosansko-hercegovačkog reprezentativca Sejada Salihovića, koji je prije toga bio strijelac iz slobodnog udarca, na 2-2 izjednačio Maicosuel, da bi u posljednje dvije minute kompletan preokret izveli Obasi i Ba. Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić igrao je u obrani Hoffenheima cijelu utakmicu, dok je drugi nogometaš iz BiH, Vedad Ibišević, igrao do 59. minute.