2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Finale u Berlinu: Bajern-Borusija

Zdravko Lipovac 20. mart 2008

Bajern i Borusija Dortmund igraće 19.aprila u Berlinu finale njemačkog Kupa. “Finale koje je sanjao trener Hicfeld“ naslov je u najnovijem izdanju „Kickera“ nakon sinoćnje pobjede Bajerna protiv Volfsburga od 2:0

Igrači Bajerna slave pobjeduFoto: AP

Pred 60. 000 gledalaca ekipa Feliksa Maghata iz „grada Volkswagena“ u kojoj je tek u drugom dijelu zaigrao i Bosanac Džeko, nije bila ravnopravan protivnik, posebno u drugom poluvremenu. Golovima Francuza Riberija i Mire Klozea. Bajern je obezbijedio vizu za veliko finale. Međutim, pobjedu slavnog minhenskog kluba jednako slavi i protivnik finala – Borusija/Dortmund/.

Izlazak na evropsku scenu

„Crno-žuti“ iz Dortmunda praktičnosu obezbijedili izlazak na evropsku scenu, Kup UEFA,- i bez obzira na ishod finala! Bajern je naime najveći favorit za titulu prvaka države i automatski plasman u Kup šampiona. Čak i ako osvoji drugo ili treće mjesto igraće u najelitnijem klupskom takmičenju Evrope. Borusija/D/ kao finalista automatski zauzima mjesto u Kupu UEFA, koje pripada pobjedniku njemačkog kupa. Ova utakmica ima i posebno poglavlje.

Naime, trner Bajerna Otmar Hicfeld, koji od ljeta preuzima švicarsku reprezentaciju (nakon EP 2008) sa Borusijom je 1997. osvojio Kup šampiona i sigurno je emotivno vezan i za klub iz Dortmunda. Otuda i naslov u“Kickeru“ o finalu iz snova za Hicfelda.

Milionska zarada

Kako piše „Bild“ u današnjem izdanju, Borusija je do finala (u polufinalu dan ranije savladala je drugoligaša Karl Zajs Jenu sa 3:0) već zaradila četiri miliona eura. Novih četiri miliona dobiće ulaskom u finale i premijama iz kase Fudbalskog saveza Njemačke. Zarada se povećava i ulaskom u Kup UEFA, kao svaka naredna stepenica takmičenja. -„U polufinalu Kupa Bajern-Volfsburg navijali smo za Bajern, ali sada ćemo u Berlinu pozdraviti našeg bivšeg trenera Hicfelda, ali i svim srcem igrati za pobjedu u finalu“- kaže direktor Borusije Mihael Zork, koji je bio u timu evropskg prvaka Borusije 1997. pod Hicfeldovim vodstvom.