Hamburg razočarao!

23. april 2010

Bez ijednog gola je prošla utakmica HSV-a i FC Fulhama. Time, doduše, Hamburg i dalje može sanjati san o finalu europskog klupskog natjecanja Europska liga na domaćem stadionu, ali je propustio osigurati sebi prednost.

Mark Schwarzer u golu na stadionu u Hamburgu
Samo povremena napetost, ali golova ipak nije biloFoto: AP

Više od 49.000 gledatelja je na hamburškom stadionu u četvrtak navečer pratilo utakmicu HSV - FC Fulham. Većina njih s očekivanjem u pobjedu svoga kluba iz Hamburga. Međutim, svi oni koji su se nadali pobjedi su morali razočarani napustiti stadion nakon završetka utakmice. Iako je HSV imao bolje šanse, nije pao nijedan gol. „Moramo biti zadovoljni“, kazao je šef HSV-a Bernd Hoffmann i dodao: „Dokazali smo u posljednjim kolima da u gostima uvijek uspijemo dati gol. Stoga su naše šanse i dalje 50:50.“

Tim HSV-a na stadionu, iza: navijači na tribinama u bojama kluba, plava i bijela
Fanovi su očekivali pobjedu, a otišli razočaraniFoto: AP

Nogometaši Fulhama su u Hamburg stigli nakon 17-satne vožnje autobusom, jer zbog oblaka pepela nisu mogli doletjeti zrakoplovom. Stoga i nije bilo čudo što „Englezi“ nisu mogli punom parom igrati u gostima kod Nijemaca. Ali, bili su itekako budni i nisu dopustili nijednu grešku u obrani. Tako su rijetki bili i trenuci u kojima se pokoji igrač uspio probiti nadomak gola protivnika. HSV je, s druge strane, igrao bez kreativnosti i pomalo aljkavo, a napadi na gol njihovog protivnika su ostali samo na pukim pokušajima davanja gola. Rezultat toga je bilo prvo poluvrijeme bez ijedne značajne prilike.

Fanovi: probudite se!

Fanovi HSV-a se nisu mogli odlučiti hoće li zviždati ili navijati za svoj tim. Previše su se u proteklo vrijeme nervirali zbog loših rezultata svoga kluba u Bundesligi. „Najbolja mogućnost da ostvariš svoj san je da se probudiš!“ – stajalo je na jednom od transparenata među navijačima.

Mladen Petrić (lijevo)
Mladen Petrić (lijevo) ipak igraoFoto: picture-alliance/ dpa

Na početku drugog poluvremena je Fulham i dalje neprobojnom održavao svoju obranu i time HSV-u zadavao glavobolje. Tek u 71. minuti je uslijedila akcija vrijedna spomena – tri pokušaja davanja gola u samo jednoj minuti. Navijači Hamburga su se u tom trenutku probudili i postajali sve glasniji, tim više što je u 72. minuti u igru iznenadno ušao Mladen Petrić, iako se zbog rupture mišićnog vlakna nije znalo hoće li moći uopće igrati. Ali ni zvijezda Hamburga, Petrić, nije mogao poboljšati „sramni rezultat“ svoga kluba. Hamburgu su se do kraja utakmice pružila još dvije-tri šanse, ali je na kraju rezultat ipak glasio 0:0.

Petrić: sve je još otvoreno i moguće

Bruno Labbadia
Bruno LabbadiaFoto: AP

Udarac Hamburgu je zadan ne samo rezultatom, nego i žutim kartonom Trochowskom, koji ga je zaradio u produžetku. Bio mu je to treći karton ove sezone Europske lige, zbog čega je dobio zabranu da igra u uzvratnoj utakmici s Fulhamom.

„Naravno da smo željeli da damo jedan gol“, kazao je nakon utakmice trener Hamburga Bruno Labbadia, „ali nije takva situacija da smo potpuno bez šansi u Fulhamu.“ Sve je još otvoreno, naglasio je i Petrić i dodao: „Naravno da smo htjeli pobijediti, ali smatram da 0:0 i nije loš rezultat. Nismo dali nijedan gol, ali nismo ga ni primili.“

Uzvratna utakmica Fulham – HSV će se igrati sljedećeg četvrtka (29.4.2010.).

Autorice: Olivia Fritz / Marina Martinović

Odg. ur.: A. Slanjankić