Loš vikend za trojku na vrhu Bundeslige

22. mart 2010

Na vrhu tabele njemačke Bundeslige sve je veća gužva. Šalke 04 je tako propustio priliku da preuzme vodeću poziciju, a prvi i drugi na tabeli su takođe "kiksali". Bajern poražen prvi put nakon 19 utakmica.

Detalj sa utakmice HSV-Šalke
Detalj sa utakmice HSV-ŠalkeFoto: AP

U utakmici protiv HSV-a iz Hamburga fudbalerima Šalkea je za preuzimanje čela tabele bila potrebna pobjeda i tri boda, ali im to nije pošlo za rukom. Uprkos rezultatskog zaostatka, HSV je uz veliki angažman uspio da izjednači u zadnjim minutama utakmice. Trener tima iz Gelzenkirhena, Feliks Magat to objašnjava mladošću svoje ekipe.

Duel Rafinhe (Šalke) i Van Nistelrooya (HSV)
Duel Rafinhe (Šalke) i Van Nistelrooya (HSV)Foto: AP

"Kao i ranije tokom ove sezone propustili smo da nakon vođstva i dalje igramo ofanzivno. Prepustili smo protivniku sredinu terena i potom primili gol", rekao je Magat.

Frankfurt "nokautirao" Bajern u zadnjih pet minuta utakmice

FC Bajern iz Minhena je još u subotu doživio blamažu i prvi poraz nakon 19 utakmica. Bajern je utakmicu izgubio tako što je, nakon što je vodio 1:0 u gostima protiv Frankfurta, u zadnjih pet minuta utakmice kasirao dva gola.

Martin Fenin slavi odlučujući gol za Frankfurt (89. minuta)
Martin Fenin slavi odlučujući gol za Frankfurt (89. minuta)Foto: picture alliance/dpa

Trener Luj van Hal je bio nezadovoljan igrom svog tima, ali je čestitao protivniku.

"Može se reći da je Frankfurt zasluženo dobio, ali mi sami smo ispustili pobjedu iz ruku, što je velika šteta. "

Borusija uvjerljivo savladala Bajer

Bajern je još uvijek na čelu tabele i zahvaljujući još jednom kiksu trećeplasiranog Bajera iz Leverkuzena. Bajer je izgubio u gostima protiv Borusije Dortmund 3:0, što je bilo veliko razočarenje za trenera Jupa Hajnkesa.

"Prvi gol smo primili nakon kornera kada nismo dobro rasporedili odbranu. I kod 2:0 i 3:0 radilo se o klasičnim greškama pojedinih igrača i naravno da je onda vrlo teško preokrenuti rezultat."

Lucas Barrios je potvrdio reputaciju najboljeg strijelca Borusije Dortmund
Lucas Barrios (desno) je potvrdio reputaciju najboljeg strijelca Borusije DortmundFoto: picture alliance/dpa

Borusija Dortmund se tako učvrstila na četvrtom mjestu i može da se nada plasmanu u neko od takmičenja na evropskom nivou. Vjerovatno najveće iznenađenje kola postigla je Herta koja je u gostima u Volfsburgu pobijedila tim u kojem igraju Edin Džeko i Zvjezdan Misimović s čak 5:1. Uprskos pobjedi, Herta je još uvijek prikovana za dno tabele i nedostaje joj pet bodova do mjesta koje omogućava barem plasman u baraž za ostanak u ligi.

Volfsburg je pružio slabu partiju protiv Herte
Volfsburg je pružio slabu partiju protiv HerteFoto: AP

Problemi Hofenhajma u napadu

Hofenhajm bh. reprezentativaca Ibiševića i Salihovića igrao je samo neriješeno protiv Nirnberga. Trener Ralf Rangnik je bio nezadovoljan, prvenstveno zbog brojnih propuštenih šansi.

"Morali smo dobiti ovu utakmicu. Ali kad propustite tri stopostotne prilike, stiže kazna."