Pol pozicija za Marka Webbera

13. oktobar 2012

Vozač Red Bulla Mark Webber osvojio je pol poziciju pred utrku Formule 1 za Veliku nagradu Južne Koreje. On je bio brži od aktuelnog šampiona Sebastiana Vettela. Sa treće pozicije startovaće Luis Hamilton iz McLarena.

Sebastian Vettel i Mark Webber na konferenciji za novinare u Južnoj KorejiFoto: picture-alliance/dpa

Australijanac Mark Webber je za posljednju rundu trebao svega 1:37,242 minute. Iza njega je u cilj sa vremenom od 1:37,316 minuta ušao Nijemac i Webberv timski kolega (Red Bull) Sebastian Vettel, branilac naslova svjestskog prvaka u Formuli 1.

Sebastian Vettel Red Bull Südkorea 2012 Qualifying
Tim Red Bulla je optimističanFoto: picture-alliance/dpa

Na stazi u Yeongamu u drugom treningu za utrku Velike nagrade Južne Koreje Vettel je nakon utrke izjavio: „Možemo biti zadovoljni. U posljednjoj rundi me je Felipe Massa malo iziritirao ali drugo mjesto je sasvim uredu. Gledam naprijed.“ Vettel je pri tome imao šanse da osvoji pol poziciju ali ga je Massa kako je rekao „zadržao“ na stazi.

Vettel ima šansu

Vettel je nakon dvije uzastopne pobjede smanjio razliku za Alonsom u ukupnom ovosezonskom poretku svjetskog prvenstva na samo četiri boda. Alonso je danas (13.10.)osvojio četvrto mjesto. Vettel na taj način ima velike šanse da osvoji titulu šampiona u Formuli 1 po treći put u karijeri. Pred sobom vozači Formule 1 imaju još pet utrka.

Sebastian Vettel und Fernando Alonso
Vettel i Alonso: Ko će biti šampion?Foto: AFP/Getty Images

Rekordni osvajač titula u Formuli 1 Michael Schuimacher trening je završio na desetom mjestu, njegov timski kolega (Mercedes) Nico Rosberg bio je deveti.

Autori: sid/dpa