Portugal u finalu

Zdravko Lipovac2. juli 2004

Luis Figo, najveća zvijezda portugalskog fudbala, kao da se naljutio zbog izmjene u1/4 finalu protiv Engleza, pa je naprosto furioznim početkom najavio kako Portuggalci žele samo jedno-pobjedu i finale.

Portulski navijaći slave
Portulski navijaći slaveFoto: AP

Holandjani su bili pod pritiskom i rano vodjstvo preko gol mladog Ronalda samo je bilo konsekvenca takve riješenosti. Kada je Maniče još ljepšim golom u samom nastavku povisio na 2:0, bilo je čini se sve riješeno. Autogol Andradea,pet minuta kasnije, bio je samo kratkotrajni tračak nade za holandske asove: Nisteroja,Davidsa,Sedorfa i ostalih iz “zemlje lala”.

Čitav je Portugal slavio,do jutarnjih sati,prenose agencije.

U takvoj slavljeničkoj atmosferi niko ne pominje detalj na kraju utakmice,kada se Figo u opšten slavlju na terenu,nije pridružio zagrljaju igrača i selektora Brazilca Skolarija.

Organizatori bilježe rekorde u prodaji svih obilježja “Eura 2004”,a fudbalska groznica se nastavlja večeras, u iščekivanju protivnika u finalu,u nedelju veče.

Svi pred večerašnje drugo polufinale:Češka-Grčka,vjeruju da će to biti Česi,koji su objektivno pružili najviše do sada.

No, prednost Grka je uloga autsajdera, u kojo su do sada uspješno dolazili do podviga. Njemački trener Oto Rehagel, na klupi grčke reprezentacije biće,prenosi “FAZ” nagradjen sa 400 000 Euro, i ordenom predsjednika Grčke,koji će mu biti dodijeljen po povratku u Atinu. Govoreći na Press konferenciji, o izgledimna svoje reprezentacije, savezni kapiten reprezentacije Grčke je podvukao kako se najviše probojava izvrsnog češkog napadača Baroša i kaže:

O TON Rehagel

“Milan Baroš je vrlo bez igrač i češka je reprezentacija jedan kompaktan tim,koji važi za favorita.Dakle,protiv jačeg protivnika

uložoćemo maksimu truda i znanja kako bi pružili, u najamanju ruku, jedan snažan otpor”.

Grci su ohrabreni povratkom u tim Vrizasa,koji će sa napadačem njemačkog prvaka “Werdera”Haristeasom biti udarna igla grčkog napada.