Prva titula za Borusiju u ovoj sezoni

21. juli 2011

Borusija iz Dortmunda je osvojila prvo takmičenje u novoj sezoni. U finalu Liga-kupa u Majncu, savladana je ekipa Hamburgera SV. Bajern je u Liga-kupu bio tek treći, a u igri ekipe iz Minhena nije bilo sjaja.

Borusija je pokazala da je već u formi
Borusija je pokazala da je već u formiFoto: dapd
Neven Subotić je odmarao na klupi nakon što je u prošloj utakmici dobio lakši potres mozgaFoto: picture alliance/dpa

Aktuelni njemački šampion i dalje je u šampionskoj formi. U finalnoj utakmici Liga-kupa uvjerljivo je savladan HSV sa 2:0. Pred preko 32.000 gledalaca u novoizgrađenoj areni u Majncu Felipe Santana i Mohamed Zidan su za samo dva minuta zapečatili sudbinu tima iz Hamburga. Borusija iz Dortmunda je tako dobila i petu od sedam svojih pripremnih utakmica uoči početka takmičenja u Bundesligi.

Pri tome je Borusija igrala bez nekoliko važnih igrača. Neven Subotić i Mario Götze su bili povrijeđeni, a na tiribinama je odmarao i njemački reprezentativac Grosskreuz. Ista ova dva tima će se sastati i u prvom kolu Bundelsige koja počinje 5. avgusta. Naredni test Borusija ima već u subotu (23.7.2011.) kada se u Superkupu sastaje sa Šalkeom 04. U Superkupu se uoči početka svake sezone sastaju aktuelni šampion i pobjednik Kupa njemačkog fudbalskog saveza. Ta utakmica biće igrana na stadionu u Gelzenkirhenu.

Bajern treći uz očite probleme

Mnogo posla za Juppa Heynckesa
Mnogo posla za Juppa HeynckesaFoto: picture alliance / Augenklick/Rauchensteiner

Bajern iz Minhena je teškom mukom spriječio drugi poraz u samo dva dana. Prvo je u polufinalu Liga-kupa poražen od HSV-a, a onda je u utakmici za treće mjesto pobijedio Majnc tek nakon izvođenja jedanaesteraca. Nikolce Noveski je doveo Majnc u vođstvo već u jedanaestoj minuti. David Alaba i Nils Petersen su preokrenuli rezultat u korist Bajerna, ali je Anthony Ujah pogodio za izjednačenje minutu prije kraja.

Prilikom prvog gola koji je postigao Noveski nakon izvođenja kornera, bajernova odbrana je djelovala poptuno smušeno. Zbog toga je kapiten tima Philipp Lahm uputio upozorenje saigračima: "Još mora da se poboljša igra kako u napadu, tako i u odbrani. Mislim da ćemo do početka sezone biti u top-formi."

U ovoj utakmici je trener Jupp Heynckes poštedio napora ne samo Lahma, nego i neke zvijezde kao što su Arjen Robben i Franck Ribbery, pa se očekuje da će Bajern odista s početkom utakmica Bundeslige pokazati mnogo bolju igru.

Autor: Azer Slanjankić (sid)

Odg. urednik: Svetozar Savić