Slaba igra "ela" u Firenci

2. mart 2006

Neuigranost tima bila je očita,posebno u poslednjoj liniji odbrane.Klinsman brani izabrani kadar.Je li njemački nacionalni tim premlad za velika ostvarenja?

Italijani u svemu viši:Luka Toni postiže gol pored njemačkog stopera Huta.
Italijani u svemu viši:Luka Toni postiže gol pored njemačkog stopera Huta.Foto: AP

Stotinu dana do početka SP 2006. reprezentacija Njemačke sinoć je u Firenzi pokazala sve slabosti,posebno u odbrani,što je rezultiralo pobjedom Italijana od 4:1. Selektor Klinsman je nakon utakmice bio nezadovoljan, ali ne i frustriran.

U 16.utakmici svog mandata doživio je i najteži poraz ,premda je po izradjenim prilikama»Skvadra Azura» mogla i ubjedljivije pobijediti. Čitav koncept igre poremetilo je rano vodjstvo domaćina,jer je već u 7 minuti Italija golovima Djiraldina i Luka Tonija, povela sa 2:0. Poslednja linija odbrane pokušala je ofsajdima i brzim izlascima,daleko od svog gola, paralisati proigravanja Del Pijera, ka špic napadačima, ali se neuigranost osjetila i samo je ugrožavala gomana Lehmana,koji nije kriv niti za jedan golNaprotiv, neke je udarce odlično parirao!Fridrich-Metesaker-Hut i Lahm u svemu su kao "vierekette" kasnila .Posebno u skoku, pošto su tri gola Italijani postigli glavom!

No, sve se ne može prebaciti na odbranu, jer sredina terena sa Balakom i Dajslerom nije bila u stanju niti minutu zasržati loptu, dok su Italijani prosto vezli. Arne Fridrih,igrač Herte prihvata zamjerke,ali kaže:

«Sada je najlakđše svaliti krivicu na nas iz odbrane. Ali, stim se moramo pomiriti i ponovo trpiti kritike.»

Kapiten Balak priznaje:

«Igrali smo zaista loše i već nakon 10 minuta naš koncept igre je propao i nismo se mogli oporaviti.Tako je protekla čitava utakmica.Italjani su prikazali zaista dobru igru. Moram priznati da smo totalno razočarali»-rekao je Balak.

Naredna utakmica protiv SAD kod kuće za dvadesetak dana mora biti mnogo bolja.

Vremena je sve manje, a dilema sve više.Premda selektor Klinsman hrabro podnosi kritike, stoji iza svog kadra i vjeruje da će posebno odbrana funkcionisati mnogo bolje.

No,današnje novine na sportskim stranama nakon Firenze pitaju:»Šta bi bilo da je igrao povrijedjeni Toti , Zambrota ili Vijeri ? No,ima i pozitivnih saznanja.Kao recimo to da Njemačka na narednom SP ne smije misliti na da je medju favoritima,što Italijani,prema onome što su sinoć pokazali - jesu!