Vijesti iz sporta

7. oktobar 2009

Luan Krasniqi ponovo ulazi u ring i ukršta rukavice sa Alexanderom Dimitrenkom. Serena Williams ponovo na prvom mjestu. Njemački učesnici na Svjetskom prvenstvu u mačevanju poraženi u finalu.

Ko? Gdje? Kada? Zašto?

Luan Krasniqi i Alexander Dimitrenko ponovo u ringu

Boxkampf Luan Krasniqi und Alexander Dimitrenko Flash-Galerie

Radi se o borbi za naslov prvaka u teškoj kategoriji po WBO verziji. U prvom duelu u novembru 2008. godine, Dimitrenko je, nokautom u trećoj rundi, pobijedio Krasniqia. Dimitrenko kaže da će i ovaj put dati sve od sebe da se ponovi prošlogodišnji susret. Alexander Dimitrenko iz Ukrajine je u 30 mečeva zabilježio 29 pobjeda. Kasniqi, koji je od Dimitrenka stariji 11 godina, u 35 borbi je pobjedio 30 puta. Krasniqi kaže da će publika u areni u Oberhausenu 28. novembra u svakom slučaju vidjeti veći broj rundi. Dakle, sve karte su otvorene.

Njemački mačevaoci poraženi u finalu

Fechten Peter Joppich Andrea Baldini Flash-Galerie

Na Svjetskom prvenstvu u mačevanju u Antalyi, njemački mačevaoci su poraženi u finalu od predstavnika Italije sa 41:45. Olimpijski pobjednik Benjamin Kleibrink, Peter Joppich koji je na Svjetskom prvenstvu osvojio treće mjesto, Sebastian Bachmann i Domini Behr su četvrti put zaredom poraženi u finalu. Žene su prošle dosta lošije – tek osme prvog dana kvalifikacija. Alexandra Bujdoso, Stefanie Kubissa, Anna Limbach i Sibylle Klemm poražene su u četvrtfinalu od Rusije sa 36:45. Nakon toga je slijedio poraz od SAD (33:45) i Poljske (38:45). Zlato je ove godine otišlo u Ukrajinu gdje se već nalazi olimpijsko. Ukrajinke su u finalu pobijedile Francusku sa 45:38. Bronzanu medalju je osvojila Kina koja je savladala Rusiju 45:41.

Serena Williams ponovo broj 1

Serena Williams Tennis Flash-Galerie

Američka teniserka Serena Williams je od ponedjeljka ponovo na prvom mjesto svjetske rang liste WTA, pošto je u drugom kolu turnira u Pekingu savladala Jekatarinu Makarowu, a dosadašnja "broj jedan" Dinara Safina je poražena od Žang Šuai. Trenutna razlika između Safine i Williams je 444 poena u korist Ruskinje.