Šport: Grčka u finalu EP-a

2. srpnja 2004
Rehhagel slavi pobjedu svoje momčadi
Rehhagel slavi pobjedu svoje momčadiFoto: AP

Nakon niza velikih iznenaðenja Europsko nogometno prvenstvo donijelo je i jednu pravu senzaciju. Po opæem dojmu najkompletnija momèad koja ni u kvalifikacijama ni u dosadašnjem tijeku natjecanja nije izgubila ni jednu utakmicu – reprezentacija Èeške – nije prošla u finale. Èehe su zaustavili Grci pogotkom u posljednjoj minuti prvoga produžetka, nakon što je u prvih 90 minuta bilo neodluèeno nula prema nula. Na kraju se ipak probila momèad koja ne igra tako lijepo kao Èesi, ali si nije dopuštala taktièke pogreške. Kuriozitet je i to da æe u finalu igrati dvije momèadi koje su odigrale i prvu utakmicu ovoga Europskog prvenstva, Portugal i Grèka. Domaæin time dobiva šansu za revanš nakon što je prvu utakmicu izgubio s 2:1. Uspjeh Grèke ujedno je i uspjeh njemaèkog trenera Otta Rehhagela koji je od prosjeènih igraèa s rijetkim izuzecima poput Charisteasa napravio jednu od najjaèih europskih nogometnih momèadi. Time je Rehhagel postao zanimljiv i Njemaèkom nogometnom savezu koji hektièno traži èovjeka koji æe njemaèke nogometaše voditi do svjetskog nogometnog prvenstva što se za dvije godine igra u Njemaèkoj.

U finalu teniskog turnira u Wimbledonu kod žena æe igrati braniteljica naslova Serena Villiams koja je u tri seta pobijedila francuskinju Amelie Mauresmo, a protivnica æe joj biti Ruskinja Maria Scharapova koja je takoðer u tri seta svladala Amerikanku Lindsay Davenport.

Kod muškaraca se danas odluèuje o finalistima. Najprije æe snage odmjeriti branitelj naslova Švicarac Roger Federer i Francuz Sebastian Grosjean, a zatim Hrvat Mario Anèiæ i Amerikanac Andy Roddick. (dpa, SID)