Šprem i Ančić u 1/4-finalu Wimbledona

29. lipnja 2004

Uspješan dan hrvatskih predstavnika u All England Clubu - Šprem i Ančić u završnici turnira, Karlović poražen od Federera

Hrvatska tenisačica Karolina Šprem plasirala se u četvrtfinale Grand Slam turnira u Wimbledonu pobjedom nad 21. nositeljicom, Bugarkom Magdalenom Malejevom 6:4, 6:4. Varaždinki Šprem je ovo najveći uspjeh u karijeri, a u četvrtfinalu će igrati danas protiv Amerikanke Lindsay Davenport. U svim elementima igre 19-godišnja Hrvatica, koja igra tek treći Grand Slam turnir u karijeri, bila je bolja od Malejeve, a to najbolje pokazuje 34 "winner-servisa" u odnosu na samo 11 Malejeve. Šprem je tijekom 76 minuta igre servirala i devet as-servisa. Među osam najboljih tenisačica ovogodišnjeg All England Cluba plasirale su se i Japanka Sugiyama i Ruskinja Sharapova.

Hrvatska će i u muškoj konkurenciji imati predstavnika u četvrtfinalu. Protivnik Marija Ančića, Belgijanac Xavier Malisse predao je susret u drugom setu pri rezultatu 7:5 i 3:1 za Ančića. Ivo Karlović je odigrao zanimljiv i tijesan meč u tri seta protiv prvog nositelja, Švicarca Federera. Hrvatski je tenisač poražen rezultatom 3:6, 6:7 i 6:7. U četvrtfinalu će igrati i mladi Nijemac Mayer protiv Francuza Grosjeana, Federer se sastaje s Australcem Hewitteon, Amerikanac Roddick će odmjeriti snage s Nizozemcem Schelkenom, a Ančić igra protiv Britanca Henmana, koji je u meču dana savladao Australca Philippoussisa.