Bayer Leverkusen pomeo madridski Real

16. rujna 2004

Sinoć su odigrane preostale utakmice prvog kola Lige prvaka.

Njemačke ljubitelje nogometa posebno je oduševio Bayer iz Leverkusena koji je na domaćem terenu svladao skupim zvijezdama prekrcani Real iz Madrida:

“Bili smo bolja ekipa svih 90 minuta i potpuno smo zasluženo ostvarili ovako visoku pobjedu. Rekao sam, uvijek postoji prvi put, i to je bilo danas,” rekao je nakon utakmice Bayerov igrač Carsten Ramelow.

Bayer je ovom pobjedom zasjeo na vrh tablice u skupini B u kojoj još igraju Dinamo iz Kijeva i AS Roma. Susret između te dvije ekipe sinoć je prekinut zbog incidenta koji se dogodio u poluvremenu pri rezultatu od 1:0 za goste. Jedan razjareni navijač Rome pogodio je tada švedskog suca Andersa Friska kovanicom što je prouzročilo veću ranu koja je morala biti sanirana. Nakon pauze od preko 60 minuta Frisk je odlučio definitivno prekinuti susret. Rimskom klubu sada prijeti kazna u rezultatskom i novčanom obliku te zabrana igranja na domaćem terenu. UEFA je najavila da će o tome odlučivati tek idući tjedan.

Drugi njemački predstavnik koji se sinoć obreo na europskoj nogometnoj pozornici, müchenski Bayern razočarao je iako je u gostima pobijedio Maccabi s 1:0. Domaćin iz Tel Aviva kojeg su Bavarci sve samo ne uvjerljivo pobijedili je, naime, doista pravi autsajder. Predsjednik münchenskog kluba Karl-Heinz Rummenigge komentirao je učinak svoje ekipe riječima:

“Pozitivno je da smo pobijedili s 1:0. Time smo ispunili normu - ne manje i ne više. A ako se želimo kvalificirati u ovoj skupini, onda u predstojećim utakmicama moramo igrati znatno bolje.”