Bayern i dalje vodi, Hrvati bez pogodaka

2. ožujka 2008

22 utakmice, 22 puta prvi na ljestvici: Bayern je ove sezone uvjerljiv, ako ne zbog izuzetne igre, a ono barem zbog rezultata. To i izostanak golova hrvatskih igrača bilanca je jučerašnjih susreta njemačke lige.

Miroslav Klose postigao jedini pogodak protiv SchalkeaFoto: AP

U 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u gostima s 2:0 pobijedio Schalke 04 i time učvrstio svoje vodstvo na ljestvici. Sada, nakon ovog prvog poraza protiv Bayerna kod kuće nakon deset godina, izvjesno je da Schalke ove sezone nema šanse za osvajanje prvenstva.

Werder iz Bremena je na domaćem terenu pobjedom od 2:0 protiv Borussije iz Dortmunda ostao na drugom mjestu pa sada Bayern vodi sa četiri boda razlike. Njima su za petama još uvijek Leverkusen i Hamburg, koji svoje susrete u ovom kolu igraju tek danas. Jučer su također igrali Karlsruhe i Wolfsburg (3:1), Rostock protiv Bielefelda neriješeno (1:1) te Hannover Nürnberg (2:1).

Izostanak pogodaka hrvatskih igrača

Na utakmici Werdera protiv Borussije nastupila su i četvorica hrvatskih igrača. Jurica Vranješ je igrao za Werder do 81. minute, a Ivan Klasnić do 63., dok su Robert Kovač i Mladen Petrić na terenu proveli svih 90 minuta u dresu Borussije. Oba gola za Werder postigao je Šveđanin Rosenberg (45, 63).

U susretu Bayerna protiv Schalkea 04 Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 61. minute. Od ostalih hrvatskih igrača svih 90 minuta odradio je Andre Mijatović, a njegova Arminia je na gostovanju kod Hanse u Rostocku odigrala 1-1. (ajg)