Bayern teskom mukom prosao u osminu finala

11. prosinca 2003
Pobjednik Lige prvaka iz 2001., Bayern München, za dlaku je izbjegao jos jednu blamazu svladavsi s puno srece i jednim pogotkom Nizozemca Makaaya u 42. minuti Anderlecht s 1:0. Makaay je pogodak koji je Bayern odveo u osminu finala Lige prvaka postigao iz jedanaesterca, nakon sto je branic Anderlechta Michal Zewlakov napravio prekrsaj u kaznenom prostoru nad Claudiom Pizarrom. Bayernov manager Ulie Hoeneß komentirao je sinocnju utakmicu rijecima:

"Mislim da smo odigrali pristojno prvo poluvrijeme, a onda iz neobjasnjivih razloga prepustili igru Belgijancima, sto je naravno bilo opasno, pogotovo zato sto je svaki njihovog napad u posljednjim minutama utakmice bio opasan i kostao nas je puno zivaca."

Bayernu je ova pobjeda bila dovoljna samo za drugo mjesto u skupini A, iza Olimpiquea iz Lyona. Nakon zadnjeg kola kvalifikacijskih utakmica, kao prvi u skupinama za osminu finala kvalificirali su se, osim Lyona, Arsenal, Monaco, Juventus, Manchester United, Real Madrid, Chelsea i AC Milan, a kao drugi Bayern, Stuttgart, moskovska Lokomotiva, Deportivo La Coruna, San Sebastian, Porto, praska Sparta i Celta Vigo. Sutra ce se u Nyonu odrzati izvlacenje parova za osminu finala pri cemu ce pobjednici skupina dobiti za protivnika jedan drugoplasirani klub iz kvalifikacija koji nije iz njihove skupine i iz njihove zemlje.