Bayern u finalu snova protiv Barcelone

Alen Legovic27. srpnja 2011

U polufinalu Audi kupa Bayern je pobjedio boljim izvođenjem jedanaesteraca protiv AC Milana i u finalu igra protiv Barcelone koja je također u penalima bila bolja od brazilskog kluba Porto Alegre.

Pehar Audi kupa
Pehar kojeg očekuje pobjednika Audi kupa 2011Foto: picture alliance/dpa

Domaćin minhenski Bayern veseli se finalu snova u Audi kupu protiv Barcelone. Novi trener Bayerna Jupp Heynckes dobro je pripremio svoju momčad za utakmicu protiv talijanskog prvaka AC Milana u čijim redovima igra bivši Bayernov igrač Mark van Bommel. Bayern je pobjedio 5:3 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, dok je u 90. minuta utakmice rezultat bio 1:1. Barcelona je u drugom polufinalnom susretu bila bolja od brazilske ekipe Porto Alegre također u izvođenju udaraca s bijele točke 4:2.

Bayern još bez Olića

Pred 69.000 gledatelja u rasprodanoj Allianz Areni u Münchenu velika očekivanja bila su pred novi minhenskim vratarom Manuelom Neuerom. Umjesto očekivanih prosvjeda minhenskih navijača protiv Neuera, novi vratar je dobio pljesak i odmah pokazao svoje umijeće a kad je u 12. minuti obranio stopostotnu priliku Antonija Cassana, u tom trenutku Bayern je već gubio 0:1, jer je Zlatan Ibrahimović već nakon četiri minute doveo Milan u vodstvo. Navedena scena ukazala je na slabu točku Bayerna, a to je obrana. U napadu Bayern se prikazao u vrlo dobroj formi. Premda još uvijek nije igrao Ivica Olić, prilike za Bayern redale su se iz minute u minutu. Nakon što su Rafinha i Gomez propustili svoje izgledne prilike, Toni Kroos je u 34. minuti postigao pogodak za Bayern i time je minhenski klub ostvario zasluženo izjednačenje.

Andres Iniesta iz Barcelone između Tinge i Andrezinha izgrađa Porta Alegrea (
Prizor iz utakmice Barcelona - Porto AlegreFoto: picture alliance/dpa

Kroos je zaigrao umjesto ozlijeđenog Riberyja, a od ostalih pet novih igrača u redovima Bayerna zaigrali su samo Neuer i Rafinha. Jerome Boateng je bio na klupi. U 62.minuti teren je napustio Arjen Robben zbog ozljede.

Audi kup kao posljednja priprema za prvenstvo

Audi kup održan je prvi puta 2009.godine. Tada je pobjedio Bayern i nakon toga je ušao u finale Lige prvaka. Ovoga puta turnir je posljednji test prije početka nove sezone i prve utakmice u njemačkom pokalu protiv Eintrachta iz Braunschweiga.

Minhenski Bayern pobjednik prvog Audi kupa 2009.godine
Minhenski Bayern pobjednik prvog Audi kupa 2009.godineFoto: dpa

U prvoj polufinalnoj utakmici Barcelona, koja je prije nekoliko dana oduševila i u Splitu u prijateljskoj utakmici protiv Hajduka, i bez nastupa Messija, Alvesa i Xavija predstavila svoj izvanredni nogomet čija je odlika kombinacija koju su predvodili Iniesta i Villa. U finalu dakle, prava poslastica Bayern protiv Barcelone.

Autor: Alen Legović (sid, dpa)

Od. ured.: A. Jung-Grimm