Borussia sve bliže tituli prvaka

3. travnja 2011

Komentatori su složni u ocjeni: Borussia iz Dortmunda je u utakmici protiv Hannovera 96 ostavila šampionski dojam - golovi iz snova, velika borbenost i sjajna atmosfera na stadionu.

Navijači Borussije poručuju: "Ne razmišljajte, samo igrajte!"
Navijači poručuju: "Ne razmišljajte, samo igrajte!"Foto: dapd

Vidjelo se da je i treneru Kloppu i igračima i navijačima Borussije pao kamen sa srca. Nakon dvije utakmice bez pobjede, u jučerašnjem (02.04.) susretu protiv Hannovera 96 ekipa iz Dortmunda je slavila pobjedu od 4:1. "Žao mi je Kloppo, ali moram ti čestitati na prvenstvu", rekao je nakon utakmice pun poštovanja i poniznosti trener gostiju iz Hannovera Mirko Slomka. "Kloppo", kako od milja zovu Jürgena Kloppa, još međutim, šest kola prije kraja prvenstva, ne želi primati ove čestitke. "Rekli su mi prije utakmice da imamo lak ostatak programa do kraja sezone, to može reći samo netko tko nema pojma o Bundesligi", rekao je.

Lucas Barrios slavi pobjedu sa svojim suigračima
Lucas Barrios slavi pobjedu sa svojim suigračimaFoto: dapd

Led je probio "Götzinho"

No nije u utakmici protiv Hannovera sve krenulo šampionski. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, gosti su čak i poveli u 54. minuti s 1:0. No, samo 134 sekunde kasnije izjednačio je igrač utakmice, Mario Götze. Taj 18-godišnjak je preveslao cijelu obranu gostiju i zabio izjednačavajući pogodak. "Ne zovemo ga uzalud 'Götzinho", rekao je njegov momčadski kolega Mats Hummels.

Ljubimac publike, Brazilac Dede, napustit će Borussiju nakon 13 godina vjernostiFoto: dapd

Slaveći pogodak, Götze je pokazao majicu s brojem 17 ispod svog dresa odajući tako počast svom suigraču Dedeu koji krajem sezone odlazi iz Borussije. "To je sjajna akcija, ona pokazuje kako se svi osjećamo", komentirao je ovu akciju trener Klopp.

Nakon što je Götze probio led, pogotke za domaćina nanizali su Lucas Barrios (64. i 73. minuta) i Kevin Großkreuz (83.) i Borussia je na čelu tablice s 35 bodova, sedam više od drugoplasiranog Bayera iz Leverkusena koji je također slavio u gostima kod Kaiserslauterna (0:1). Bayern iz Münchena se dočepao trećeg mjesta s 51 bodom.

Autorica: D. Dragojević (agencije)