Kenteris i Thanou odustaju od nastupa na Olimpijadi

Alen Legović18. kolovoza 2004
Kostas Kenteris, olimpijski pobjednik na 200 metara u Sydneyju neslavno se oprostio sa olimpijade u Ateni

Kostas Kenteris i Ekaterini Thanou grčke atletske zvijezde koje se nalaze pod sumnjoj da su koristile nedopuštena doping sredstva odustale su od daljnjeg natjecanja na Olimpijadi. Svoje odustanjanje priopćili su članovima disciplinskog povjerenstva Međunarodnog olimpijskog odbora. Nakon takve odluke grčkih sportaša i Međunarodni olimpijski odbor također je odustao od poduzimanja kaznenih mjera protiv ovo dvoje grčkih atletskih zvijezda na 100 i 200 metara. Thanou se ispričala kod svojih sunarodnjaka. Konačnu odluku o eventualnom kažnjavanju donosi sada Svjetski savez atletičara.

Hrvatska rukometna reprezentacija prva je ekipa koja se plasirala u četvrtfinale olimpijskog rukometnog turnira u Ateni. Hrvatski rukometaši svladali su u trećoj utakmici Južnu Koreju s 29-26.

Nijemac Stefan Pfannmöller osvojio brončanu medalju u slalom vožnji kanuom kanaderom, a u plivanju njemačka ženska štafeta 4 puta 200 metara slobodno kvalificirala se za finale. Osim za njemačku bacačicu kugle Kleinert koja je osvojila brončanu medalju, danas je bio loš dan za njemačke kuglače, veslače i strijelaše, gdje su iz daljnjeg natjecanja ispali Hacker, Kumbernuss i Kiermayer. Porazima su se pridružile i njemačke hokejašice na travi izgubivši od Nizozemske 1-4.