Loš početak, ali ipak dva boda protiv Crnogoraca

Redakcijski izvještaj23. siječnja 2008

U susretu drugog kola I skupine drugog kruga Europskog prvenstva u Norveškoj rukometna reprezentacija Hrvatske je pobijedila Crnu Goru 34:26. Tom pobjedom hrvatska vrsta je ostala u igri za plasman u polufinale turnira.

Balić (d.) se lakše ozlijedio, ali se ipak vratio u susretFoto: picture-alliance/ dpa

Nakon debakla protiv Danske hrvatska reprezentacija je i protiv Crne Gore loše otvorila utakmicu. Prvih 30 minuta proteklo je bez pravog ritma i igre. Očajno i bezidejno u napadu, te nedovoljno pokretljivo i čvrsto u obrani. Sredinom prvog dijela činilo se kako su hrvatski rukometaši pohvatali konce igre i od minus dva (3:5) došli smo do plus dva (7:5). Međutim, Crna Gora je vrlo brzo uzvratila serijom 3:0 i ponovo došla do prednosti.

Do konca poluvremena momčadi su se izmjenjivale u vodstvo, a na koncu je prvi dio završio s pogotkom prednosti za Crnu Goru. Veći dio prvog dijela hrvatska reprezentacija je igrala bez Ivana Balića koji je dobio nezgodan udarac u zglob, dok je Petar Metličić zabio samo jedan pogodak. Naš najefikasniji igrač u prvom dijelu bio je Ivan Čupić sa tri pogotka, dok je suparnike predvodio Petar Kapisoda sa pet pogodaka, od čega tri sa sedam metara.

U nastavku je hrvatska reprezentacija zaigrala daleko odlučnije i čvršće. Nakon što je Crna Gora otvorila poluvrijeme pogotkom i došla do vodstva 14:12, uslijedila je hrvatska serija 6:0 (18:14) i do konca utakmice naši igrači više nisu ispuštali prednost. Crna Gora se u dva navrata približila na dva pogotka zaostatka (25:23, 26:24), no više od toga nisu uspjeli. Ivano Balić se u drugom poluvremenu vratio u igru, no nakon što je dobio udarac u arkadu vrlo brzo je ponovo završio na klupi. Zbog problema s mišićem na klupi je završio i naš drugi srednji vanjski Vuković. Srećom, Balićeva ozljeda nije bila toliko ozbiljna i najbolji igrač svijeta vratio se u momčad osam minuta prije kraja.

Najbolji igrači u hrvatskim redovima bili su Igor Vori sa devet pogodak iz deset pokušaja, te Ivan Čupić sa šest pogodaka iz šest pokušaja, dok je Mirko Alilović sakupio šest obrana. Suparničke redove predvodili Petar Kapisoda (7) i Alen Muratović (5). U posljednjem susretu drugog kruga igrat će u četvrtak u 20.15 sati protiv Norveške.