Maksimalan učinak hrvatskih rukometaša

dpa, HINA (aj)21. siječnja 2008

Hrvatska je rukometna reprezentacija na Europskom prvenstvu u Norveškoj uknjižila i treću pobjedu i maksimalna četiri boda prenijela u drugi krug natjecanja. U teškoj utakmici svladala je Sloveniju 29:24.

Kapetan hrvatske vrste Petar Metličić ovaj put je sačuvao oko protiv Slovenaca.Foto: picture-alliance/ dpa

Hrvatska je pobjedom nad Slovenijom osvojila prvo mjesto u skupini, ispred Poljske i Slovenije te Češke koja se oprostila od daljnjeg natjecanja.

Uvjerljiva pobjeda Hrvatske ipak je izborena vrlo teško, jer je utakmica odlučena u zadnjih deset minuta. U prvom dijelu Hrvatska je zahvaljujući šest zgoditaka Ivana Balića u 27. minuti imala tri pogotka prednosti, ali su Slovenci sa dva uzastopna pogotka otišli na poluvrijeme sa samo jednim golom zaostatka. U drugom dijelu dogodio se strahoviti pad igre hrvatskih reprezentativaca. Od 36. do 46. minute nisu postigli pogodak, a Slovenci su čak i poveli. Preokret su donijela tri pogotka Nikše Kaleba i obrane Mirka Alilovića.

Deutschland Handball Trainer Heiner Brand und Team
Njemačka momčad s trenerom Heinerom Brandom.Foto: AP

Svjetski prvak posrnuo

Aktualni svjetski prvak Njemačka je također prošla dalje, ali je prenijela samo dva boda s obzirom na poraz protiv Španjolske 22:30. Njemački reprezentativac Holger Glandorf ipak je uvjeren da će s kolegama doći u polufinale.

"Znamo da smo drugo poluvrijeme igrali katastrofalno. Ali, sad moramo pokazati da smo momčad, moramo ustati i imamo sve mogućnosti da prođemo u polufinale."

U drugom krugu Njemačka se najprije susreće s Islandom, a Hrvatska s Danskom. Obje utakmice igraju se sutra. Drugi krug još su izborile Norveška, Poljska, Slovenija i Crna Gora, te Francuska, Mađarska, Španjolska i Švedska.