Njemice svjetske prvakinje u nogometu

DW, dpa1. listopada 2007

Njemačka je svjetski prvak u nogometu. Tu laskavu titulu priskrbile su joj po drugi put zaredom žene. Njemačke nogometašice svladale su u finalu u Šangaju Brazile s 2:0.

Slavlje njemačkih nogometašica. (AP Photo/Ng Han Guan)Foto: AP

Prije početka turnira to su samo rijetki očekivali. Ali, Njemice su već u prvoj utakmici pokazale velike ambicije i svladale Argentinu s 11:0. I iz utakmice u utakmicu sve bolje igrale.

U finalnoj utakmici Brazilke su dominirale u prvom poluvremenu. Bile su čak u izvrsnoj prilici da povedu, ali je neobranjivu loptu zaustaila stativa.

U drugom poluvremenu Njemice su zaigrale bolje i već u 52. minuti povele golom Birgit Prinz. Nekoliko minuta kasnije jedanaesterac za Brazilke. Ali, izuzetno sigurna Nadine Angerer zaustavlja slabo pucani udarac brazliske zvijezde Marte. Angerer na čitavom prvenstvu nije primila ni jednog gola.

Četiri minute prije kraja na 2:0 povisila je Simone Laudehr, što je ostao i konačni rezultat.

Treće mjesto osvojile su Amerikanke svladavši Norvežanke s 4:1.