2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Olimpijske igre – nedjelja bez medalja

Srećko Matić13. veljače 2006

Jučerašnji dan su za njemačke sportaše na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu obilježila razočaranja; i to u disciplininama, u kojima se računalo sa sigurnim medaljama.

U brzom klizanju su favorizirane njemačke nade Claudia Pechstein i Anni Friesinger u konkurenciji na 3000 metara zauzele tek 4. i 5. mjesto. Zlato je, na veliko iznenađenje, osvojila 19-godišnja Nizozemka Ireen Wüst.

U vrlo izjednačenom natjecanju u skijaškim skokovima na maloj skakaonici prvo mjesto je pripalo Norvežaninu Larsu Bystolu, drugi je bio Finac Hautamäki, a treći svjetski prvak, Norvežanin Ljökelsöy. Nijemcu Uhrmannu je za osvajanje bronce nedostajalo samo pola boda.

Sjajna olimpijska karijera Georga Hackla okončana je vez osvajanja plemenitog metala: nakon četiri vožnje u sanjkanjškoj konkurenciji trostruki olimpijski pobjednik je u zadnjoj vožnji svoje karijere bio tek sedmi: „Priželjkivao sam malo bolji plasman, ali dobro. Bile su to lijepe igre za mene.“

Zlato je pripalo Talijanu Zöggeleru. U muškom spustu su favoriti doživjeli pravu katastrofu: pobjedio je Francuz Deneriaz, a bez medalje su ostali i Bode Miller i Daren Rahlves i Hermann Meier.

Davis Cup: Hrvatska u 1/4-finalu

Tijekom vikenda odigrani su susreti 1/8-finala ovogodišnjeg Davis Cupa. Njemačka je na svom terenu izgubila od Francuza 2:3. Branitelj naslova, hrvatska reprezentacija je u Grazu s 3:2 bila bolja od Austrije. Nakon vodstva od 3:0 nakon igre parova, za Hrvatsku su jučer nastupili rezervni igrači Cerović i Čilić.

Bundesliga: nova pobjeda Bayerna

U jučer odigranim zadnjim susretima 21. kola nogometne Bundeslige njemački prvak Bayern iz Münchena je na svom travnjaku pobijedio Nürnberg s 2:1. Sraz Kölna i Borussije iz Dortmunda završen je bez golova.