Prva medalja za Hrvatsku i prvi uspjesi novih nogometnih izbornika

19. kolovoza 2004

Njemačka s novim izbornikom Klinsmannom pobijedila Austriju, a Hrvatska Izrael.

Hrvatski reprezentativac u dizanju utega Nikolaj Pešalov osvojio je prvu medalju za Hrvatsku na ljetnim olimpijskim igrama u Ateni.U kategoriji do 69 kg Pešalov je podigao 337,5 kg što mu je donijelo brončanu medalju.

Tenisači Ivo Karlović i Ivan Ljubičić ispali su u osmini finala teniskog turnira, kao i njihova timska kolegica Karolina Šprem, ali su zato Ančić i Ljubičić u parovima izborili nastup u četvrtfinalu gdje ih očekuju Čileanci Gonzalez i Massu. Tamara Boroš plasirala se u četvrtfinale turnira stolnotenisačica svladavši Bjeloruskinju Viktoriju Pavlović. U četvrtfinalu je očekuje prva stolnotenisačica svijeta Kineskinja Yining Zhang.

Jučerašnji, peti dan natjecanja u Ateni, bio je najuspješniji do sada za njemačke Olimpijce. Dva zlata osvojili su u konjaničkom sportu, a prvu medalju, i to brončanog sjaja, konačno su osvojile i njemačke plivačice u štafeti 4 puta 200 metara slobodno. Broncu su osvojili bacačica kugle Nadine Kleinert, kanuist Stefan Pfannmöller i džudašica Anet Böhm.

Sinoć je natjecanja na Olimpijadi nakratko u drugi plan bacio nogomet. U prvoj utakmici njemačke reprezentacije pod vodstvom novog izbornika Jürgena Klinsmanna Njemačka je u prijateljskom susretu ostvarila pobjedu u gostima nad Austrijom od 3:1.

"Naravno da je sjajno da smo ovako startali, ali znamo da je pred nama još dug put. I dali smo si zadatak da sada jednostavno korak po korak gradimo ono što se mora izgraditi - samopouzdanje, snagu. Općenito je važno da igrači već sada shvate da se pripremamo za 2006”, izjavio je Klinsmann nakon sinoćnje utakmice.

U svom prvom nastupu pod vodstvom novog izbornika Zlatka Kranjčara, hrvatska je pak nogometna reprezentacija u Varaždinu također slavila pobjedu i to nad Izraelom od 1:0.