Soldo porazio Baslera i njegovu legiju

28. listopada 2009

Köln maršira, "Rimljani" iz Triera gube. Momčad Zvonimira Solde je bez većih problema razmontirala momčad „Super Marija“ Baslera (3:0) te tako po prvi put nakon sedam godina ušla u četvrtfinale Njemačkog kupa.

Soldo opet ima razlog za smijeh
Soldo opet ima razlog za smijehFoto: AP

10.800 navijača Triera su se iznova nadali novom „čudu“ u pokalu nakon što su prije izbacili Hannover 96 i Arminiju iz Bielefelda - ali Soldo i njegova momčad su im pokvarili računicu.

Nakon ovog poraza i pada iz treće u četvrtu ligu se Basleru trese stolica kao nikada do sada. "Imljani" su na koljenima - Trier je najstariji njemački grad, utemeljen još u doba Rimskog carstva.

Soldo Basleru pokazao razliku između prve i četvrte lige

„FC Köln nas nikako nije podcijenio te je igrao s udarnom momčadi. Imali su ozbiljan pristup utakmici te su nam u nekim situacijama pokazali zašto postoje prva i četvrta liga“, rekao je Basler nakon utakmice.

Soldo na drugoj strani nije mogao sakriti oduševljenje: „Moram čestitati svojoj momčadi. Igrali smo koncentrirano i kontrolirali smo igru svih 90 minuta.“

Basler i njegovi legionari iz Triera
Basler i njegovi legionari iz TrieraFoto: Eintracht Trier

Istina je da Soldo ove sezone nikada nije igrao tako ofenzivno kao u ovoj utakmici. Iza dva napadača, Milivoja Novakovića i Manasseha Ishiakua, je postavio miljenika navijača, Podolskog, te Sebastiana Freisa koji su osiguravali igru prema naprijed. Novaković i suigrač Mohamad su u četiri minute sredili ulazak u četvrtfinale (25. i 29. min.). Nakon ubacivanja Manichea je Novaković samo još morao ispružiti nogu za prvi pogodak. Četiri minute kasnije Podolski izvodi korner, Novaković preusmjerava loptu na glavu Mohamada, koji zabija za 2:0.

Maniche, koji je po prvi put nakon tri utakmice kazne zaigrao, je u 52. minuti tukao prema golu, a vratar Triera, Kenneth Kronholm, nesretno je loptu odbio u vlastitu mrežu.

Jedan od ponajboljih igrača večeri – Milivoje Novaković
Jedan od ponajboljih igrača večeri – Milivoje Novaković (u sredini)Foto: AP

Na sljedećoj stranici: Dortmund i Stuttgart se osramotili

Dortmund i Stuttgart se osramotili

VfB Stuttgart je „uspješno“ nastavio svoj put nizbrdo. Nakon pada na prvenstvenoj tablici te promašenog starta u Ligi prvaka, Švabe su ispadanjem protiv drugoligaša Greuther Fürtha (0:1) okrunili već sada neuspješnu sezonu.

Za trenera Stuttgarta, Markusa Babbela, bi ovaj poraz trebao značiti odlazak su klupe posrnule momčadi. Da bi tragedija bila još veća, strijelac jedinog pogotka je bio Bernd Nehrig (32. min), koji je devet godina igrao za Stuttgart.

Igrači Stuttgarta
Igrači Stuttgarta (u crvenom) su nastavili niz neuspjehaFoto: AP

Ni Borussia iz Dortmunda nije ostala bez blamaže. Žuti su poraženi od trećeligaša VfL Osnabrücka (2:3) u utakmici u kojoj su dobrim dijelom izgledali očajno što je potvrdio i sam branič Dortmunda, Patrick Owomoyela, nakon utakmice:

„Danas smo izgledali kao tupi nož.“ Spomenuti Osnabrück je u prošlom kolu izbacio i Petrićev HSV iz pokala. U četvrtom dvoboju večeri, gdje su drugoligaši Augsburg i Duisburg odmjerili snage, Augsburg je zasluženo slavio s 5:0 te tako prošao u četvrtfinale.

Osnabrückovi Alexander Schnetzler i Angelo Barletta slave drugi pogodak
Osnabrückovi Alexander Schnetzler (lijevo) i Angelo Barletta (desno) slave drugi pogodakFoto: AP

Večeras se igraju ostale četiri utakmice osmine finala u kojima će prvoligaši Schalke, Bayern, Bremen i Hoffeneheim pokušati izboriti nastavak natjecanja. Za sada je Soldo jedini prvoligaš, koji može sanjati finale u Berlinu.

Autor: dpa/ Marko Jeličić

Odg. ur.: S. Matić