Vatreni "kiksali"

Tatjana Mautner29. svibnja 2006

Osijek je jučer veličanstveno dočekao iranske i hrvatske reprezentacije, koji su na Gradskom vrtu igrali pripremnu utakmicu za svjetsko nogometno prvenstvo. Rezultat je bio 2:2, no Vatrene je od poraza spasila sudačka nadoknada od pet minuta.

Dado Pršo
Dado PršoFoto: dpa

Iranci su se spremili na tešku utakmicu – i njihova se aktivnost isplatila. Od 21. minute kada je Karimi postigao prvi gol publika je mogla pratiti kako hrvatska obrana ima nedostataka – tu napadači nisu mogli učiniti puno, čak ni kada je Pršo deset minuta kasnije izjednačio i dodatno digao osječku publiku na noge. Borhani u 82. minuti dovodi Irance još jednom u vodstvo. No, zaslugom osječkog suca Željka Širića, hrvatska vrsta uspijeva sačuvati obraz: jedanaesterac u posljednjim sekundama pete minute sudačke nadoknade realizirao je Babić. Za iranskog izbornika, Branka Ivankovića, sve u svemu, bio je to susret koji za Njemačku ulijeva ohrabrenje: „Taj će rezultat u svakom slučaju biti veliki motiv, našim igračima ulijeva veliko samopouzdanje. Uvjerili su se u ono što smo najavljivali – da možemo uspješno igrati sa svim momčadima, uz, naravno, sve elemente koji su potrebni za stvaranje rezultata.“
Reakcija Nike Kranjčara, veznog igrača hrvatske momčadi prilično je trezvena: „Nismo bili pravi. Vidjelo se da smo puno griješili u igri. Jednostavno dogodio se kiks, a bolje da se on dogodio danas nego u Njemačkoj.“