Werder "prokockao" važne bodove u Frankfurtu

Redakcijski izvještaj (Hina)24. veljače 2008

U utakmicama 21. kola Bundeslige klub hrvatskih reprezentativaca Ivana Klasnića i Jurice Vranješa poražen je na gostovanju kod Eintrachta. U utrci za prvaka Bayern danas Werderu može pobjeći na 6 bodova prednosti.

21. kolo Bundeslige: Šimunićeva (lijevo) Hertha je remizirala, Klasnićev (desno) Werder je poražen
21. kolo Bundeslige: Šimunićeva (l.) Hertha je remizirala, Klasnićev (d.) Werder je poraženFoto: AP

Hrvatski nogometni reprezentativci Mladen Petrić i Robert Kovač odigrali su svih 90 minuta za svoju Borussiju iz Dortmunda koja je u 21. kolu njemačkog prvenstva na svom terenu svladala Hansu iz Rostocka sa 1-0. Jedini pogodak postigao je Argentinac Klimowicz (67). Svih 90 minuta odigrao je i Ivan Klasnić, dok je Jurica Vranješ igrao do 73. minute za Werder koji je izgubio na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu sa 0-1.

Josip Šimunić igrao je čitavu utakmicu za Hetthu koja je na gostovanju kod Wolfsburga odigrala 0-0. Ivan Rakitić igrao je do 59. minute u 0-1 porazu Schalkea 04 na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu. Od ostalih hrvatskih igrača u Bundesligi Andre Mijatović igrao je svih 90 minuta u 0-2 domaćem porazu Arminije od Duisburga, dok je Bojan Vrućina ušao u igru za Duisburg u samoj završnici dvoboja.