„Америка е нација која тагува“ | Сите содржини | DW | 05.10.2017

Сите содржини

„Америка е нација која тагува“

Американскиот претседател Доналд Трамп беше во посета на Лас Вегас, по што рече дека земјата се моли за брзо опоравување на жртвите и им се заблагодари на полицајците и спасувачите.

Гледај видео 00:39

Albanian Shqip

Amharic አማርኛ

Arabic العربية

Bengali বাংলা

Bosnian B/H/S

Bulgarian Български

Chinese (Simplified) 简

Chinese (Traditional) 繁

Croatian Hrvatski

Dari دری

English English

French Français

German Deutsch

Greek Ελληνικά

Hausa Hausa

Hindi हिन्दी

Indonesian Bahasa Indonesia

Kiswahili Kiswahili

Macedonian Македонски

Pashto پښتو

Persian فارسی

Polish Polski

Portuguese Português para África

Portuguese Português do Brasil

Romanian Română

Russian Русский

Serbian Српски/Srpski

Spanish Español

Turkish Türkçe

Ukrainian Українська

Urdu اردو