„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме | Македонија | DW | 06.11.2017

Македонија

„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме

Документарната сторија за трите обвинителки на Специјалното јавно обвинителство, сега и на нашата интернет страница. За формирањето на СЈО, професионалните обврски и приватниот живот...

Mazedonien Press Sonderstaatsanwaltschaft in Skopje (DW/P. Stojanovski)

Пред повеќе од две години, на 15 септември 2015 беше формирано Специјалното јавно обвинителство со задача да ги истражи кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите. Трите водечки обвинителки на СЈО, Катица Јанева, Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи во меѓувреме станаа препознатливи не само во Македонија, туку и надвор од границите на земјата. Овој документарец на порталот „А1он“ дава несекојдневен и ексклузивен поглед во нивниот приватен живот и професионалните обврски. 

Гледај видео 19:32

„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме

Гледај видео 18:05

„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме

Гледај видео 23:57

„Трите“: Досие за Катица, Ленче и Фатиме (трет дел)

Аудио и видео прилози на оваа тема

Albanian Shqip

Amharic አማርኛ

Arabic العربية

Bengali বাংলা

Bosnian B/H/S

Bulgarian Български

Chinese (Simplified) 简

Chinese (Traditional) 繁

Croatian Hrvatski

Dari دری

English English

French Français

German Deutsch

Greek Ελληνικά

Hausa Hausa

Hindi हिन्दी

Indonesian Bahasa Indonesia

Kiswahili Kiswahili

Macedonian Македонски

Pashto پښتو

Persian فارسی

Polish Polski

Portuguese Português para África

Portuguese Português do Brasil

Romanian Română

Russian Русский

Serbian Српски/Srpski

Spanish Español

Turkish Türkçe

Ukrainian Українська

Urdu اردو