Ilir Meta: Pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve asgjë nuk do të ndryshojë në marrëdhëniet Gjermani-Shqipëri | Të gjitha përmbajtjet | DW | 26.09.2017

Ballkani

Ilir Meta: Pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve asgjë nuk do të ndryshojë në marrëdhëniet Gjermani-Shqipëri

Zbatimi i drejtë i procesit të vettingut do të sjellë një rritje të besimit në sistemin e drejtësisë në Shqipëri. Forcimi i ligjit do të sjellë edhe më tepër garanci për investitorët e huaj dhe ata vendas, deklaron në intervistë për DW, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i cili pati një takim me homologun e tij Gjerman, Frank-Walter Steinmeier në Berlin. Intervistën e zhvilloi Pandeli Pani.

Shiko videon 09:45

Albanian Shqip

Amharic አማርኛ

Arabic العربية

Bengali বাংলা

Bosnian B/H/S

Bulgarian Български

Chinese (Simplified) 简

Chinese (Traditional) 繁

Croatian Hrvatski

Dari دری

English English

French Français

German Deutsch

Greek Ελληνικά

Hausa Hausa

Hindi हिन्दी

Indonesian Bahasa Indonesia

Kiswahili Kiswahili

Macedonian Македонски

Pashto پښتو

Persian فارسی

Polish Polski

Portuguese Português para África

Portuguese Português do Brasil

Romanian Română

Russian Русский

Serbian Српски/Srpski

Spanish Español

Turkish Türkçe

Ukrainian Українська

Urdu اردو