Merkel në DW: Nuk duam në Gjermani konflikte nga Turqia | Gjermania | DW | 20.09.2017

Gjermania

Merkel në DW: Nuk duam në Gjermani konflikte nga Turqia

Merkel thotë për DW se grupe të ndryshme nga Turqia në Gjermani pjesërisht e spiunojnë njëra-tjetrën.

Deutschland wählt DW Interview mit Angela Merkel (DW)

Lidhur me marrëdhëniet me Turqinë, në intervistë me Deutsche Wellen, kancelarja gjermane, Angela Merkel shprehet: 

"Ajo që na shqetëson është që grupe të ndryshme nga Turqia pjesërisht e spiunojnë njëra-tjetrën ose e përgjojnë. Këtë ne nuk e duam. Ne nuk duam të marrim në Gjermani konflikte nga Turqia. Ne do t'i kushtojmë vëmendje faktit që të gjitha grupet këtu të jetojnë në paqe dhe të pashqetësuar."

Deutschland wählt DW Interview mit Angela Merkel (DW)

Ines Pohl: "Si doni të pengoni konkretisht që të mos ndodhë pikërisht kjo?

Angela Merkel: "Duke u marrë me çdo rast. Duke i inkurajuar njerëzit që ndihen të përgjuar që patjetër të na njoftojnë dhe që pastaj të veprojmë me vendosmëri kundër burimeve përkatëse ose kundër atyre që i bëjnë këto."

Albanian Shqip

Amharic አማርኛ

Arabic العربية

Bengali বাংলা

Bosnian B/H/S

Bulgarian Български

Chinese (Simplified) 简

Chinese (Traditional) 繁

Croatian Hrvatski

Dari دری

English English

French Français

German Deutsch

Greek Ελληνικά

Hausa Hausa

Hindi हिन्दी

Indonesian Bahasa Indonesia

Kiswahili Kiswahili

Macedonian Македонски

Pashto پښتو

Persian فارسی

Polish Polski

Portuguese Português para África

Portuguese Português do Brasil

Romanian Română

Russian Русский

Serbian Српски/Srpski

Spanish Español

Turkish Türkçe

Ukrainian Українська

Urdu اردو