Pamje e re e DW-së | Gjermania | DW | 03.02.2012

Gjermania

Pamje e re e DW-së

Për ne:

default

DEUTSCHE WELLE është institucion publik mediatik gjerman për botën e jashtme, që ofron një përmbajtje multimediale në 30 gjuhë të botës. Në fokus janë zhvillimet në Gjermani, Evropë dhe në botë, për të cilat raportohet në mënyrë të paanshme dhe gjithëpërfshirëse. Programi shqip i Deutsche Welles i filloi transmetimet në radio në 1 qershor 1992. Sot krahas transmetimit në radio, DEUTSCHE WELLE SHQIP ofron një përmbajtje të pasur informative në internet, e cila aktualizohet çdo ditë, në një proces ristrukturimi të pandërprerë.

Ne punojmë për të informuar dhe për të hedhur dritë në zhvillimet në Gjermani, Evropë dhe në botë. Me një ekip kompetent redaktorësh në Gjermani dhe në botë ne i sjellim pranë syve dhe veshëve tuaj ngjarjet më të rëndësishme në botë.

Albanian Shqip

Amharic አማርኛ

Arabic العربية

Bengali বাংলা

Bosnian B/H/S

Bulgarian Български

Chinese (Simplified) 简

Chinese (Traditional) 繁

Croatian Hrvatski

Dari دری

English English

French Français

German Deutsch

Greek Ελληνικά

Hausa Hausa

Hindi हिन्दी

Indonesian Bahasa Indonesia

Kiswahili Kiswahili

Macedonian Македонски

Pashto پښتو

Persian فارسی

Polish Polski

Portuguese Português para África

Portuguese Português do Brasil

Romanian Română

Russian Русский

Serbian Српски/Srpski

Spanish Español

Turkish Türkçe

Ukrainian Українська

Urdu اردو