2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Šalke preuzeo vođstvo, dva gola Tošića za Keln

28. mart 2010.

Fudbaleri Šalkea preuzeli su od Bajerna vodeću poziciju na tabeli nemačkog prvenstva. U 28. kolu prostavio se i reprezentativac Srbije Zoran Tošić koji je postigao dva gola za Keln…

Kevin Kuranji u akcijiFoto: AP

Posle pobede nad Bajerom iz Leverkuzena sa 2:0, Šalke sada ima 58 bodova, dva više od Bajerna koji je kod kuće izgubio od Štutgarta sa 2:1 i zabeležio četvrti prvenstveni poraz. Fudbaleri Šalkea do veoma važna tri boda došli su zahvaljujući dvostrukom strelcu Kevinu Kuranjiju, koji je mrežu protivnika zatresao u 11. i 28. minutu.

Utakmica u Minhenu počela je dobro za Bajern, koji je poveo u 32. minutu preko Ivice Olića. Izjednačio je Kristijan Traš u 41. minutu, a veliku pobedu Štutgartu osigurao je Ćiprijan Marica u 50. minutu. Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta u dresu Štutgarta.

Fußball Bundesliga
Zoran Tošić - junak mečaFoto: picture alliance / dpa

Sjajnu partiju pružio je Kuzmanovićev reprezentativni kolega Zoran Tošić postigavši dva gola za Keln koji je u gostima pobedio Hanover sa 4:1. Prvi pogodak Tošić je dao u 12. minutu, a drugi put u strelce se upisao u 71. minutu. Strelci za goste bili su i Armando Petit u 20. i Milivoje Novakovič u 28. minutu.

Utakmica u Berlinu između domaće Herte i Borusije Dortmund završena je bez pogodaka. Svih 90 minuta na terenu su proveli Gojko Kačar u timu Herte, odnosno Neven Subotić u ekipi Borusije. Volfsburg je u gostima pobedio Majnc (0:2), a Verder je kao domaćin slavio protiv Nirnberga (4:2). U petak je Bohum izgubio od gostujućeg Ajntrahta (1:2).

U nedelju se sastaju Hofenhajm i Frajburg, kao i Borusija iz Menhengladbaha i Hamburger.