2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Bajern sa desetoricom do jesenje titule

17. decembar 2011.

Ubedljivom pobedom nad FC Kelnom (3:0), Bajern je osigurao jesenju titulu u Nemačkoj. Najtrofejniji tim u istoriji je do novih bodova došao lako, iako je imao čoveka manje na terenu.

Strelci Mario Gomez i David AlabaFoto: dapd

Stvari nisu mirisale na glatku pobedu Bajerna kada je u 33. minutu Frank Riberi dobio crveni karton. Francuz je zaradio dva žuta kartona u roku od minut i ostavio saigrače na cedilu protiv ove sezone solidnog Kelna.

Međutim to nije smetalo Bajernu da u drugom poluvremenu proigra i isprati Jarčeve sa tri gola u mreži. Najpre je početkom drugog dela igre pogodio nezaustavljivi Mario Gomez – to je njegov 16 gol na 17 utakmica prvog dela prvenstva. Stvar su zapečatili David Alaba (63) i Toni Kros (88) minut. Podolski u drugari nisu pružili značajniji otpor iako su imali sat vremena sa igračem više.

Tako je Bajern osigurao jesenju titulu – 17. po redu. Od prethodnih 16 puta kada je minhenski gigant stajao na čelu tabele na polusezoni – čak 14 puta je i na kraju bio prvi. Bajern je sakupio solidnih 37 bodova – gubio je čak četiri puta: od Menhengladbaha na otvaranju sezone, zatim od Hanovera, Domrtmunda i Majnca. Samo jedna nerešena igra – protiv Hofenhajma – i uglavnom ubedljive pobede protiv ostalih 12 timova donele su gol razliku 43: 10.

Fußball 1. Bundesliga Saison 2011 / 2012 FC Bayern München gegen 1. FC Köln
Riberi morao napolje još u prvom poluvremenuFoto: dapd

Prvi pratioce igraju svoje utakmice u subotu i nedelju: Dortmund i Šalke mogu da priđu na minus 3, a Borusija iz Menhengladbaha na minus 4.