2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

„Izgleda da je Gana najjači protivnik“

14. jun 2010.

„Start iz snova“, „Eksperiment koji nas je oduševio“, „Ples Teutona“ – to su naslovi u nemačkoj štampi povodom pobede Nemačke na SP. A ima i onih kao što su „Kuzmanović Gani poklonio pobedu“ i „Pokretni kao balvani“...

Asamoa Gijan posle pogotka iz jedanaesterca protiv SrbijeFoto: AP

„Srbija je sledeći i navodno najopasniji protivnik Nemcima u grupi D. Međutim protiv Gane Srbi su igrali bezopasno, kao krdo zebri“, piše Zidojče cajtung.

Frankfurter algemajne cajtung piše trezveno da su Nemci dobro počeli na svetskom prvenstvu, da su pobedili 4:0 i da im igra bila ubedljiva. „Australija od samog početka nije bila opasan protivnik, za novoformirani, mladi nemački tim“, piše nemački list i dodaje:

WM100613 Deutschland Australien
Nemačka-Australija 4:0Foto: AP

„A Gana je postigla prvu pobedu za tim iz Afrike – na ovom svetskom prvenstvu - Zahvaljujući penalu. Taj jedanaesterac je doveo do srećnog kraja za i inače bolji tim, koji je pre tog poklona morao da strahuje da ipak neće iskoristiti svoju prednost na terenu. Međutim Krasić u 79-om minutu nije uspeo da savlada golmana Pantsila, a Kuzmanović je u 82-om minutu šutirao knap iznad prečke – pre nego što je konačno preuzeo ulogu tragičnog heroja.

Bila je to i pobeda Milovana Rajevca u duelu sa zemljakom Radomirom Antićem. Oba tima su i protivnici Nemačke – Srbija već u petak. Izgleda je Gana najjači protivnik Nemcima u grupi.“

Pripremila: Dijana Roščić

Odgovorni urednik: Ivan Đerković