Бундестім - в 1/8 фіналу

24 червня 2010 р.

Німеччина полегшено зітхнула. Лише одного гола виявилось достатньо її збірній, щоб здобути перемогу над збірною Гани та вийти до однієї восьмої фіналу чемпіонату світу. Там на німців у неділю чекає збірна Англії.

Месут Озіл забиває свій гол мріїФото: AP

Єдиний гол у принциповій грі Німеччина-Гана у середу забив на 60-й хвилині півзахисник німецької збірної Месут Озіл. Зупинивши м"яч на лінії штрафної, він ударив лівою у лівий кут воріт Кінгсона та створив прекрасний гол.

Матч перед 85 тисячами глядачів на стадіоні Соккер-Сіті в Йоганесбургу виявився дуже драматичним. Обидві команди переслідував страх поразки. За весь перший тайм команда ФРН не відзначилась жодним голом, зате мала кілька небезпечних моментів біля своїх воріт. Найкращий шанс забити мав на 50-й хвилині Асамоа, та німецький голкіпер Нойєр вдало парирував цей удар.

"У грі була присутній елемент удачі",- підсумував капітан збірної Німеччини Філіпп Лам.- "Тиск був великий, але ми вистояли. Команда молода та здолала навантаження".

WM Südafrika 2010 Ghana vs Deutschland Flash-Galerie
Фаворита у грі не було, обом командам довелось тремтітиФото: AP

Лев: "Такі ігри треба вигравати!"

Тренер Йоахим Лев у матчі з Ганою надав можливість зіграти запасним гравцям Жерому Боатенгу, Петру Троховські, Тоні Кроосу та Марселю Янсену, які досі не були задіяні на цьому чемпіонаті світу. Какау грав центрального форварда

замість «нагородженого» червоною карткою у попередній грі Мірослава Клозе.

Йоахим Лев в інтерв‘ю телеканалу ARD після гри сказав: "Обидві команди грали висококласно! Але такі ігри треба вигравати." Наставник німців зауважив, що "не усі можливості, які залишала Гана, були використані". Водночас Лев виправдав гравців: "Ми зробили багато помилок, але не можна пред’являти такі претензії гравцям, які вперше грають на чемпіонаті світу."

Рятівний удар Месута Озіла на 60-й хвилиніФото: AP

„О-о-зіл!“ Німеччина святкує важкий плей-офф

Матч із Ганою змусив досить сильно переживати німецьких уболівальників, адже через програш Сербії у попередній грі з рахунком 0:1 команда Лева наражалась на ганебну поразку ще на підступах до вирішальної стадії ЧС за участі 16 найсильніших команд планети. Але удача була таки на боці бундестіму.

«О-о-о-зіл, як це прекрасно!» - пише Bild. «Ще ніколи німецька команда не вибувала на груповій стадії. Так і цього разу! Гол мрії з 20 метрів робить Озіла героєм матчу»,- продовжує видання. Загальний виступ команди дає підстави для занепокоєнь, зауважує в післяматчевому бліц-коментарі портал Spiegel-Online: «Чи вистоїть ця молода бундестім у 1/8 фіналу в грі з Англією у неділю, зважаючи на те, що навіть переможець дня Озіл у першому таймі не скористався майже стовідсотковим шансом?»

Німецька команда святкує вихід до однієї восьмої фіналу ЧСФото: AP

Як і очікувалося, в цьому матчі, уперше в історії чемпіонатів світу, два брати грали один проти одного – Жером Боатенг та Кевін-Прінс Боатенг. Гана, попри програш Німеччині, також проходить далі як другий номер групи D. Це буде водночас і єдина команда, яка представлятиме на етапі плей-офф континент-господар цієї першості з футболу – Африку. Наступний суперник Гани – збірна Сполучених Штатів Америки.

Автор: Захар Бутирський

Редактор: Роман Гончаренко