Паралімпіада: Україна - друга за загальною кількістю медалей

Наталія Мехед11 вересня 2016 р.

За третій день Паралімпіади Ріо-2016 українська збірна виграла 11 медалей, з яких п'ять - золоті. Вона піднялась на друге місце в загальному медальному заліку. За кількістю золотих нагород Україна лишається третьою.

Єгор Дементьєв здобув золото у велоспорті на дистанції 4000 метрів
Єгор Дементьєв здобув золото у велоспорті на дистанції 4000 метрівФото: Getty Images/F.Vogel

Протягом третього дня змагань на Паралімпійських іграх українська збірна завоювала 11 медалей - п'ять золотих, чотири срібні та дві бронзові, піднявшись таким чином на друге місце в медальному заліку за кількістю медалей. Загалом в активі України на сьогодні 37 нагород, з яких 12 золотих, 10 срібних та 15 бронзових, повідомляється на сайті Паралімпіади в Ріо.

Золото українській збірній у суботу, 10 вересня, принесли одразу три плавці. Його здобув Дмитро Виноградець на дистанції 50 метрів на спині (клас S3), Єлизавета Мерешко на дистанції 50 метрів вільним стилем (клас S6) та Максим Крипак у запливі на 100 метрів на спині (клас S10). Ще одно золото здобула пауерліфтерка Лідія Соловйова у категорії до 50 кілограм. Також золоту нагороду виборов Єгор Дементьєв у велоспорті на дистанції 4000 метрів (клас C5).

Нові рекорди

За день змагань українцям вдалося встановити три рекорди світу, один рекорд Європи та п'ять параолімпійських рекордів. Плавцю Максиму Крипаку підкорилися дразу два світові рекорди - у попередньому та фінальному запливах на дистанції 100 метрів на спині. Ще один світовий рекорд встановила легкоатлетка Лейла Аджаметова в попередньому забігові на 100 метрів.

Рекорд Європи встановив плавець Дмитро Виноградець на дистанції 50 метрів на спині. Паралімпійськими рекордстменами стали Єлизавета Мерешко в попередньому запливі на 50 метрів вільним стилем, Данило Чуфаров у плаванні на дистанції 200 метрів комплексом та пауерліфтерка Лідія Соловйова, яка двічі становила паралімпійський рекорд у жимі лежачи - 102 та 107 кілограмів відповідно.

За підсумками трьох днів перше місце у медальному заліку за кількістю медалей посідає Китай, у якого 26 золотих, 24 срібних та 19 бронзових нагород. Україна ж посунула з другого на третє місце Великобританію, збірна якої завоювала 15 золотих, 8 срібних та 12 бронзових медалей. У медальному заліку за кількістю золотих нагород українська збірна і надалі лишається третьою, пропускаючи поперед себе Китай та Великобританію.