12 березня 2018 р.

Третє "золото" на Паралімпійських іграх у Пхьончхані українській збірній приніс лижник Ігор Рептюх. Загалом українці здобули вже дев’ять нагород.

Україна отримала вже дев'ять нагород на Паралімпійських іграх
Україна отримала вже дев'ять нагород на Паралімпійських іграхФото: picture-alliance/dpa/K.-J. Hildenbrand

Третю золоту медаль українській збірній на Паралімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані приніс Ігор Рептюх. У понеділок, 12 березня, він здобув перемогу в змаганнях з лижного спорту в гонці вільним стилем на 20 кілометрів в класі "стоячи".

Рептюх подолав дистанцію за 44 хвилини 52,4 секунди. Це його перша золота нагорода на Паралімпійських іграх. Раніше він виграв бронзу в біатлонній гонці на 7,5 кілометрів.

Також свою другу срібну медаль здобула Оксана Шишкова - вона стала другою в лижних гонках на 15 кілометрів серед спортсменів з порушенням зору. Бронзу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату на дистанції в 15 кілометрів отримала лижниця Людмила Ляшенко. Отже, в активі української збірної вже дев'ять медалей: три золоті, дві срібні та чотири бронзові. Україна зараз посідає третє місце в медальному заліку, поступаючись США та Франції.

Нагадаємо, що в Паралімпійських іграх в Пхьончхані беруть участь 567 спортсменів з 49 країн. Україну представляють 20 паралімпійців та 10 гайдів у трьох видах спорту: біатлон, лижні гонки і сноуборд. Змагання триватимуть до 18 березня.

Паралімпіада-2018: як тренується незряча лижниця з Німеччини (08.03.2018)