25-ий тур бундесліґи: з "Шальке" ніхто не рахувався, а в "Леверкузена" - перший програш сезону

8 березня 2010 р.

Боротьба за чемпіонство в німецькій Бундеслізі тепер стала змаганням трьох. Тоді як «Баварія» втрачає пункти в Кельні, «Баєр» зазнає першої в сезоні поразки, «Шальке» Фелікса Магата піднімається на друге місце.

Хав'єр Піньола з Нюрнберґа (праворуч) та Штефан Кіслінґ з ЛеверкузенаФото: AP

Леверкузенці мали шанс потіснити «Баварію». Для цього їм треба було в неділю перемогти "середнячка" - ФК Нюрнберґ.

«Баєр» - «Нюрнберґ»: 2-3

Bundesliga Nürnberg leverkusen Choupo-Moting
Максім Шупо-МотенґФото: AP

Ця поразка стала першою для «Баєра» у 25 іграх бундесліги. Перший тайм команда, що була чемпіоном зимового міжсезоння, здала без бою ( 2-0). У ворота Леверкузена, на яких стояв головний воротар німецької збірної Рене Адлер, забив дубль досі маловідомий Ерік Максім Шупа-Мотенґ. 20-річного форварда «Нюрнберґ» орендує в «Гамбурґа». В другому таймі леверкузенці робили багато, особливо драматичними були останні чвертьгодини. Але і два голи у відповідь не могли урятувати від програшу: кінцевий рахунок 3:2.

«Для нас це гірка поразка, це ясно. Але «Нюрнберґ» переконав у своїй футбольній майстерності, тому перемога заслужена»,- прокоментував гру тренер «Баєра» Юпп Гейнкес.

Несподіваний успіх «Нюрнберґа» піднімає цю команду на 15-ме місце в таблиці і поки рятує від вильоту в нижній ешелон – другу бундесліґу. А "Баєр" стає 3-м.

«Кельн» - «Баварія»: 1-1

Fußball Bundesliga Köln München
Лукас ПодольскіФото: AP

Мюнхенській «Баварії», яка в 24-му колі перетворилася на лідера, нині доводиться тремтіти. На 25-й гральний день німецький чемпіон-рекордсмен не зміг витиснути більше, ніж нічию. У виїзному матчі їм протистояв ФК Кельн.

На межу програшу мюнхенців, які не програвали в 17 останніх поєдинках Бундесліґи, поставив добрий знайомий – екс-форвард «Баварії» Лукас Подольскі. Так сталося, що в ворота свого колишнього клубу він забив перший гол за останні понад 1400 зіграних хвилин. Півзахисник Бастіан Швайнштайґер та трохи везіння захистили баварців від дуже ймовірного в цей день розгрому.

Подольські, якого вже давно так не чествували як завжди велелюдні трибуни кельнського стадіону «Райненергі», погодився, що це гол-прорив: «Так, був складний час. Власне кажучи, підрахунки останніх тижнів, скільки часу я не забивав, мене абсолютно не цікавили. В кінцевому підсумку вийшов успішний день. Трошки прикро, що в другому таймі ми не показали того, що показали в першому. Сьогодні, мені здається «Баварію» можна було перемогти».

За кого точно прикро, так це за Анатолія Тимощука, який безцільно прокатався з Мюнхена до Кельна на клубному літаку. Попри брак захисників, ван Гал не поставив українського хавбека в поле, на невластиву йому позицію, в захисті. Спочатку в грі був юний Дієго Контенто, до якого вже за останні ігри уболівальники призвичаїлись. Потім йому на заміну вийшов 17-річний Давид Алаба. Цей матч став для нього дебютом в Бундеслізі.

Fußball Bundesliga Frankfurt Schalke Flash-Galerie
На задньому фоні - Іван Ракітіч та Кевін КураніФото: AP

«Франкфурт» - «Шальке»: 1-4

Тим часом, «Шальке 04» наголосив на своїх чемпіонських амбіціях. Команда, головним спонсором якої виступає «Газпром», виграла у франкфуртського «Айнтрахта» 4:1 та перемістилась на друге місце. В такий спосіб команда тренера Фелікса Магата продемонструвала, що поряд з хваленими клубами з Мюнхена і Леверкузена існує ще один серйозний претендент на чемпіонство. Про це наставник ґельзенкірхенців, звичайно, й чути не хоче, каже скромно: «Далі ігри зі Штутгартом, Леверкузеном, Гамбургом і «Баварією», це найважчі ігри, які в нас будуть в цьому сезоні». Лише після цього, стверджує Магат, можна буде орієнтовно казати про місця.

«Гамбург» - «Герта»: 1-0

Бундесліґа виходить у вирішальну стадію. До завершення німецького футбольного турніру залишилося 9 ігор. Гамбурзький клуб показав посередню гру, задовольнившись рахунком 1:0 з найгіршою цього сезону в Бундеслізі берлінською «Гертою». Марсель Янсен забив єдиний гол на гамбурзькій арені.

«Штутґарт» - «Бремен»: 2-2

Flash-Galerie 21 Spieltag Bundesliga
Павло ПогребнякФото: AP

У колишнього одноклубника Тимощука по санкт-петербурзькому «Зеніту» - російського нападника Павла Погребняка – справи в «Штутґарті» йдуть набагато краще, ніж в українця. В суботу «Великий По» забив свій шостий гол в бундеслізі, в спайці з білорусом Олександром Глєбом. На перерву штутґартці пішли з рахунком 2:0. Однак в другому таймі швабів підкачав бойовий дух – бременці вирвали нічию.

«Вольфсбурґ» – «Бохум»: 4-1

Минулорічний переможець Бундесліґи - "Вольфсбурґ" - перемагає вже в третьому поспіль матчі. Програючи до перерви 0:1, у другій половині гри "фольксвагенівська" команда дарує рідному стадіону феєрверк голів та перемогу 4:1.

«Борусія» (Дортмунд) - «Борусія» (М‘ґладбах): 3-0

Bundesliga Borussia Dortmund Mönchengladbach
"Борусія" (Дортмунд)Фото: AP

Після чотирьох поразок у п‘яти зустрічах команді Юрґена Клоппа таки вдалося одержати перемогу 3:0 над «Борусією» з Мьонхенґладбаха. Нападник «смугастих» Лукас Барріос, хоча й не забив, але був задоволений результатом: «У такій формі можна досягти мети й потрапити на Кубок Європи».

«Гоффенгайм» - «Майнц»: 0-1

Bundesliga Mainz Hoffenheim
Арістід Бансе - колишній гравець донецького "Металурга"Фото: AP

Минулорічна сенсація – клуб з селища Гоффенгайм - спускається все нижче в Бундеслізі, а списаний з рахунків «Майнц 05», навпаки, піднімається. І все – завдяки грі в неділю. Її апогеєм став видовищний гол колишнього гравця донецького "Металурга" - зірки з Буркіна-Фасо Арістіда Бансе. На 69-й хвилині матчу той продемонстрував надзвичайну швидкість і точність забивання. «Майнц» вже на 9-ій сходинці. Між іншим, минулорічний чемпіон Німеччини -«Вольфсбурґ» - лише на 10-й позиції, а «Гоффенгайм» - на 11-й.

«Ганновер» - «Фрайбург»: 2-1

На дні турнірної таблиці розгортається окреме змагання під гаслом: «хто – крайній?» Тренер Мірко Сломка відзначив свою першу перемогу в якості тренера «Ганновера 96», а його клуб – перший успіх після 13 ігор без перемоги. Вибравшись на 15-те місце, команда Сломки вже не так приречено дивиться в майбутнє.

Автори: Каллє Копс, Захар Бутирський

Редактор: Володимир Медяний