2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

3 роки і 3 місяці – за футбольну бійку

8 березня 2011 р.

Італійська Феміда встановила прецедент – четверо сербських хуліганів, які спровокували дострокове припинення кваліфікаційного матчу Євро-2012 восени 2010-го, будуть змушені відсидіти у в’язниці. Адвокати оскаржать вирок.

Сербський хуліган Іван Богданов на матчі Італія-Сербія 12 жовтня 2010Фото: AP

Через п'ять місяців після запеклих сутичок під час відбіркового матчу до Євро-2012 чотирьох сербських футбольних хуліганів засудили до тривалих термінів ув'язнення. Ймовірний ватажок фанатів-задирак Іван Богданов отримав три роки і три місяці позбавлення волі.

"Якби вони не були сербами, то не відсиділи б вже п'ять місяців за ґратами",- обурювався на процесі в Генуї адвокат фанатів Ріккардо ді Релла. Решту учасників футбольної бійки 12 жовтня, за його словами, відпустили вже невдовзі після затримання. Вирок генуезького суду планується оскаржити у вищій судовій інстанції.

Матч тривалістю 7 хвилин

Нагадаємо, відбірковий матч чемпіонату Європи між Італією і Сербією 12 жовтня 2010 року розпочався із 35-хвилинною затримкою через сутичку в сербському фан-секторі. Хулігани розрізали сітчасту огорожу та почали жбурляти на поле фейерверки. Охоронці на стадіоні побачили, що серби також намагаються зіпсувати захисний паркан до сусіднього блоку.

Побоюючись, що масова паніка може вилитись у трагедію, як на брюссельському Стадіоні Короля Бодуена в 1985 році ( тоді під час єврокубкового поєдинку між "Ювентусом" і "Ліверпулем" загинули 39 людей ), італійські правоохоронці остаточно зупинили гру.

У ході побоїща в Генуї загалом 17 осіб отримали травми та поранення. Матч тривав лише сім хвилин. УЄФА потім розглянула ситуацію та зарахувала Італії перемогу над Сербією з рахунком 3:0. Крім того, Мішель Платіні попередив, що у разі повторення інциденту в майбутньому балканську державу виключать з Союзу європейських футбольних асоціацій.

Політику в діях хуліганів не знайшли

Serbien Hooligans EM Qualifikation Fußball Ausschreitungen FLash-Galerie
Італійські правоохоронці, побоюючись повторення брюссельської трагедії, змусили перервати матч Італія-Сербія на 7-й хвилиніФото: AP

Громадськість шокували відеокадри із сп'янілим від гніву хуліганом Богдановим. Спочатку йому навіть закидали політичні мотиви, але він це заперечив. Об'єктом сутичок, за його словами, були насамперед чиновник сербської федерації футболу та голкіпер збірної Владімір Стойковіч, котрого фанати вважають зрадником через перехід з белградської "Црвєної звєзди" до "Партізана". За словами Богданова, вони в жодному разі не хотіли, щоб через них зірвався відбірковий матч Євро-2012.

Трьом товаришам Богданова присуджено тюремні строки: 3 роки, 2 роки і 8 місяців та 2 роки і 6 місяців.