Допитване на списание Кикер

9 август 2007

Кои са номер едно в германския футбол за годината ?

Снимка: AP

Германските спортни журналисти се преклониха пред нападателя Марио Гомес и треньорът Армин Фе , които имат основен принос за шампионската титла на Щутгарт в първенството на елитната Бундеслига. Марио Гомес спечели първото място със 196 точки , пред бразилския плеймейкър на Вердер Бремен Диего и офанзивния халф на Байер Леверкузен Бернд Шнайдер.Треньорът на щутгартци Армн Фе спечели със значителна преднина пред наставникът на Нюрнберг Ханс Майер.При жените футболистка на Германия за годината са седми пореден път бе определена Биргит Принц.

Така преди старта на новото първенство Щутгарт спечели още две титли.Нападателят Марио Гомес реагира на отличието със следното самоуверено изявление:

“ Спечелих , защото зная ,че винаги съм се трудил извънредно много за това и защото винаги знаех какво искам. И това намира отражение в постиженията.”

22 –годишният германски испанец отбеляза в миналото първенство 14 гола и има значителен принос за петата шампионска титла на Щутгарт , макар че поради проблеми с коляното бе два месеца извън строя.

Колегата на Гомес от националния отбор и нападател на вицешампиона Шалке Кевин Курани каза:

“ Радвам се за Гомес.Той е много млад играч , с много талант.”

Треньорът на годината Армин Фе бе ангажиран от мениджъра на Щутгарт Хорст Хелд през 2006 година като приемник на италианеца Джовани Трапатони. Армин Фе и Хорст Хелд подновиха изцяло отбора и заложиха на комбинативен и офанзивен футбол.

Футболистката на годината Биргит Принц спечели за седми път това отличие пред съотборничките си от Франкфурт Ренате Лингор и Щефи Джонс.