2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Манчестър се справи и с Арсенал

Автор: Емануил А. Видински/Редактор: Мария Илчева6 май 2009

Манчестър Юнайтед се класира на финала в Шампионската лига, след като вчера победи отбора на Арсенал с 3:1. Ще успее ли сър Алекс Фъргюсън да постигне исторически успех, печелейки две поредни години титлата на Европа?

Голмайсторите Роби ван Пърси и Кристиано РоналдоСнимка: AP

Три минути бяха достатъчни на момчетата на сър Алекс Фъргюсън, за да сломят съпротивата на Арсенал и то на техния стадион в Лондон. До 8-та минута "артилеристите" упражниха силен домакински натиск и съвсем спокойно можеха да стигнат първи до попадение. Но тогава прословутият късмет, който помага на много големи отбори по пътя им към големи успехи, си каза думата и след грешка на 19-годишния Киърън Гибс, отборът на Манчестър поведе с гол на Джи Сун Парк.

Fußball Champions League Manchester United FC Arsenal Torschütze O Shea
Джон О`Шей е възхитен от играта на своя отборСнимка: AP

Футболистите на Арсенал бяха като попарени

Въпреки това все още не бяха загубили надежда - нещо, което се случи в 11-та минута, когато от пряк свободен удар Кристиано Роналдо увеличи преднината на 2:0 и тук двубоят всъщност приключи, както признава и играчът на Манчестър Юнайтед Джон О`Шей:

"Не сме имали предимство, но знаехме, че играем извън дома и то при една доста враждебна обстановка. Затова начинът, по който играхме през първото полувреме, беше фантастичен, както и головете, особено последният - каква чудесна контра! Още след първите два гола знаехме, че мачът приключи, но все пак", казва Джон О`Шей. Така още след 11-та минута момчетата на Арсен Венгер се нуждаеха от общо 4 безответни гола, за да продължат нататък. Но дори те осъзнаваха, че това е невъзможно, макар всички да знаем клишето, според което във футбола няма невъзможни неща. Контра-атаката, за която говори и Джон О`Шей, дойде в 61-та минута, когато Рууни подаде на Роналдо и той окончателно реши мача в полза на своя отбор.

Бербатов се появи в игра половин час преди края

Australien Guus Hiddink Trainer Porträt
Гуус Хидинк има реален шанс да класира Челси на финала в РимСнимка: AP

Тогава обаче интрига вече нямаше и Арсенал се чудеше как да доиграе срещата пред вече изпразващите се трибуни на стадион "Емирейтс". Отчете се с няколко точни подавания, но като цяло игра прекалено малко и двубоят бе вече приключил, поради което не можем да дадем оценка на представянето му. Алекс Фъргюсън побърза да извади от игра застрашените от жълт картон Патрис Евра и Уейн Рууни, но в 75-та минута Дарън Флетчър спъна Фабрегас в наказателното поле, получи директен червен картон, а Роби Ван Пърси вкара от дузпа почетното попадение за "артилеристите".

Тази вечер ще се реши кой ще бъде съперникът на Манчестър Юнайтед на финала в Рим. След 0:0 в Испания един срещу друг в Лондон ще се изправят отборите на Челси и Барселона. Букмейкърите сочат "каталунците" за фаворит, но мачът се играе в Англия. Челси разполага с достатъчно качествени футболисти и не на последно място с един много добър и опитен треньор. Шансовете тук са определено изравнени.