2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Турнирът за купата на УЕФА

15 март 2007

За пръв път след 12 години Бундеслигата отново е представена с два отбора на четвъртфиналите в турнира за купата на УЕФА. Блестящ мач и два гола на Димитър Бербатов при победата на Тотнъм срещу Спортинг Брага.

С юбилейна победа Байер Левeркузен се класира за трети път в своята клубна история в кръга на осемте най-добри. Снощи в мача-реванш “ аспирините” спечелиха суверенно с три на нула срещу вторият в първенството на Франция отбор на Ланс , който бе спечелил първия мач на собствен терен с два на един.Това е 50 –та победа на Байер Леверкузен в голям европейски турнир.

След победата с един на нула на чужд терен срещу испанския Селта Виго , другият германски участник Вердер Бремен се класира почти безпроблемно за четвъртфинала като спечели пред собствена публика с два на нула.

Пред 21 хиляди зрители тимът на Байер Леверкузен очарова публиката с на моменти фантастична игра и голове на украинеца Воронин , който от идния сезон ще играе в Ливърпул , на босненския национал Сергей Барбарец и на бразилския защитник Хуан. Треньорът Михаел Скибе бе във възторг .

“ Комплимент за моя отбор, Това бе футболът , какъвто трябва да се играе” , заяви наставникът на Леверкузен.

Байерн Мюнхен на четвъртфинал в Шампионската лига след победа над Реал Мадрид , Байер Леверкузен на четвъртфинал в турнира за купата на УЕФА след като елиминира втория във френското първенство , Вердер Бремен с блестящи мачове в груповата фаза на Шампионската лига , и почти безпроблемно класиране на четвъртфинала в зона УЕФА-това показва , че германският клубен футбол е отново конкурентоспособен на голямата европейска сцена.

Утре ще се разбере кои ще са следващите противници на Байер и Вердер.Жребият може да отреди двата германски отбора да играят един срещу друг.Но може да се случи някой от двата отбора да има за противник английския Тотнъм Хотспър , който вчера спечели в Лондон с три на два срещу португалския Спортинг Брага . Над всички отново блестеше Димитър Бербатов, който отбеляза първите два гола за своя отбор и даде асистенцията за третия. Така Тотнъм се класира за четвъртфиналите с общ резултат 6:4 и минава за фаворит в турнира , особено пък с един Бербатов в сегашната си феноменална форма.